sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuvą ne juokais gąsdina Baltarusijoje pastatyta atominė
tiesa.com

Lietuva sunerimusi dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo, todėl ieško sąjungininkų užsienyje, kurie sutiktų blokuoti jėgainėje gaminamą elektros energiją.

Kaip ir Lietuva, nepirkti Baltarusijoje, Astrave, pagamintos elektros energijos planuoja Estija, tuo tarpu Latvija pareiškė, kad energiją pirks, bet Lietuvą palaiko.

Panašią poziciją išsakė ir su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Ji pažadėjo paramą Lietuvai, siekiant Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumo, bet apie galimą jėgainės blokavimą Europos Sąjungos (ES) mastu nekalbėjo.

„Mes iš Vokietijos pusės tikrai stengsimės stebėti, kad ten būtų aukšti standartai. Nesvarbu, ar esi tiesioginėje kaimynystėje – nuo Černobylio laikų žinome, kad atominių jėgainių saugumas yra labai svarbus“, – žurnalistams Berlyne (Vokiteija) sakė kanclerė po susitikimo su S. Skverneliu.

Anot A. Merkel, prie didesnio Astravo elektrinės saugumo galėtų prisidėti tarptautinių inspektorių apsilankymas ir klausimo kėlimas tarptautiniuose santykiuose, įskaitant ir dialogą su Rusija. Šiuos aspektus kanclerė paminėjo BNS paklausta, ar remtų siūlymą blokuoti elektrinę ES mastu.

Lietuvos Vyriausybė nerimauja, kad Astravo AE 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma nesilaikant saugumo standartų ir gali sukliudyti planams Baltijos šalių elektros sistemas sinchronizuoti su Vakarų Europa.

Tačiau Lietuvos raginimai blokuoti elektrą iš jėgainės kol kas nesulaukė tvirtos Briuselio ir kaimyninių šalių paramos.

Baltarusijos valdžia tikina, kad atominė elektrinė statoma laikantis aukščiausių saugumo standartų.

2017 02 24 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt