trečiadienis, liepos 15 d.
Lietuva nesįsileido devynių grėsmę keliančių pabėgėlių
tiesa.com

Į Lietuvą atvažiuoja ne visi pabėgėliai, kurie norėtų būti perkelti iš laikinųjų stovyklų Italijoje ir Graikijoje. Kai kurie naujo gyvenimo Lietuvoje nepradėjo todėl, kad gali kelti grėsmę Lietuvos saugumui.

Šalies žvalgyba į Lietuvą atvykti neleido devyniems pabėgėliams, kurie, anot Valstybės saugumo departamento (VSD), keltų grėsmę šalies saugumui.

Paskelbtoje VSD ataskaitoje teigiama, kad pernai metais departamentas Graikijoje ir Turkijoje apklausė 74 Sirijos ir Irako pabėgėlius, kuriuos buvo planuojama perkelti į Lietuvą. Devyni jų, anot ekspertų, turėjo kitų tikslų nei tiesiog surasti saugų prieglobstį vienoje Europos Sąjungos (ES) šalių.

VSD taip pat nurodė, kad praėjusiais metais stebėjo 70 Lietuvos ir užsienio piliečių, kurie yra radikalių pažiūrų ir gali kelti grėsmę valstybei. Dalis šių žmonių ir toliau stebimi.

Ataskaitoje pažymima, kad vienas „Islamo valstybės“ rėmėjas, kuris turi tikslą dalyvauti džihade (musulmonų šventąjame kare prieš krikščionis) sulaikytas. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių medžiagų laikymo.

Anot saugumo specialistų, grėsmės lygis Lietuvoje žemas, tačiau manoma, kad teroristai Lietuvą gali pasirinkti kaip tranzito valstybę.

Lietuva yra įsipareigojusi per dvejus metus priimti 1105 Sirijos, Irako ir Eritrėjos pabėgėlius, kurie šiuo metu yra stovyklose Graikijoje ir Turkijoje. Iki šiol į Lietuvą perkelta per pustrečio šimto pabėgėlių, bet daugiau kaip pusė iš jų išvyko iš Lietuvos.

2017 04 05 10:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt