penktadienis, rugsėjo 18 d.
Lietuva oficialiai paskelbė sankcijas A. Lukašenkos režimui, sąraše – 30 asmenų
Alfa.lt

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiams pagal sąrašą. Sąraše – 30 asmenų, kurie prisidėjo pažeidžiant tarptautinius rinkimų standartus ir žmogaus teises, taip pat vykdant represijas prieš pilietinę visuomenę ir demokratinę opoziciją. 

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sakė, kad šis sąrašas yra suderintas su Latvija bei Estija, ir kad jame yra Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir jam artimi asmenys.

Pasak šalies vadovo, sąrašas ateityje bus pildomas naujais žmonėmis ir pareigūnais.

„Kol kas mes kalbame apie pareigūnų judėjimo apribojimus. Ponas Lukašenka yra tame sąraše. Patikrinome patį sąrašą ir nustatėme, kad iš šio sąrašo trys asmenys per pastaruosius penkerius metus lankėsi Lietuvoje, vienas iš jų – net 15 kartų“, – sakė G. Nausėda.

Minėto vidaus reikalų ministrės įsakymo galutinį sąrašo variantą Užsienio reikalų ministerija pateikė praėjusį ketvirtadienį.

Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos duomenis apie šiuos Baltarusijos asmenis pirmadienį įrašė į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą.

Pirmą kartą ribojamosios priemonės Baltarusijai buvo įvestos 2004 metais dėl keturių žmonių dingimo. 2011 metais Europos Sąjunga paskelbė papildomas sankcijas asmenims, kurie vykdė represijas.

2020 08 31 15:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt