penktadienis, rugsėjo 30 d.
Lietuva prarado beveik 200 skrydžių dėl karo Ukrainoje
Alfa.lt
Unsplash
Kėlionės

Lietuva prarado beveik 200 skrydžių per dieną palyginus prieš ir po karo susidariusią situaciją, rodo EUROCONTROL duomenys.

EUROCONTROL nagrinėja skrydžių, kuriais yra perskrendama šalis, pokyčius nuo vasario vidurio prieš invaziją iki kovo vidurio.

Jie pastebi, kad Rusijos invazija į Ukrainą sustabdė daugumą komercinių skrydžių, ypač kaimyninės Moldovos. Kitur aplink Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos sienas taip pat labai trikdomi skrydžiai.

Lietuva prarado beveik 200 skrydžių per dieną (- 46 proc). Daugiau nei pusė šio sumažėjimo (apie 110 skrydžių per dieną) atsirado dėl to, kad sustojo srautai į Rusiją ir iš jos, ypač iš Vokietijos, Prancūzijos ir JK pusių.

Skrydžiai tarp Turkijos ir Rusijos tęsiasi, tačiau sumažėjo apie 30 proc. Tačiau Lietuva šiuo srautu pritraukė apie 18 naujų skrydžių per dieną. Šis padidėjimas kompensuoja sumažėjusį skrydžių į Aziją ir iš jos skaičių.

Skrydžiai tarp Vokietijos ir Kinijos padaugėjo 10 proc., tačiau Europos vežėjai skraido, pavyzdžiui, per Gruziją. Kiti (ne Europos) vežėjai vis dar naudojasi Rusijos oro erdve, skrisdami per Estiją ir Latviją, o ne per Lietuvą, kuri pralaimi 25 skrydžius per dieną į ir iš Šiaurės Rytų Azijos ir 20 į ir iš Pietų ir Pietryčių Azijos.

Likusį sumažinimą Lietuvai lėmė trumpesnio nuotolio skrydžiai, pvz., Suomija ir Estija į Vokietiją, todėl 18 kasdienių skrydžių perkeliami iš Lietuvos į Švediją.

2022 03 24 15:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt