sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuva prašo JAV verslo išmesti prekes su sovietine simbolika
tiesa.com

Didžiausias JAV prekybos centrų tinklas sulaukė oficialaus Lietuvos prašymo nutraukti prekybą drabužiais su sovietine simbolika.

Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas paragino mažmeninės prekybos gigantą „Walmart“ pašalinti iš prekybos marškinėlius ir džemperius, ant kurių vaizduojamas kūjis ir pjautuvas – Sovietų Sąjungos simbolis.

Raštas su prašymu prekybos centrus pasiekė penktadienį, reakcijos vis dar laukiama. Jame teigiama, kad šie simboliai žeidžia kūju ir pjautuvu save pristačiusio sovietų režimo aukas bei visus, kurie nukentėjo nuo jo represijų.

„Juk nepirktumėte nacių ženklais pažymėtų drabužių, ar ne? Mes tikime „Walmart“ moraline pozicija ir kviečiame išimti iš prekybos produktus, pažymėtus masinių žudynių simboliais“, – savo paskyroje „Twitter“ paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuvą šiuo klausimu palaiko Europos Sąjunga.

Žinią apie šį Lietuvos prašymą paskelbęs JK žiniasklaidos milžinas „The Guardian“ pabrėžia, jog 1944-1953 metais apie 50 tūkst. lietuvių mirė ištremti į sovietų lagerius, dar apie 20 tūkst. žuvo prisijungę prie partizaninės kovos su okupantais.

Nuo Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvos kontrolę perėmusio sovietų režimo tiesiogiai nukentėti galėjo iš viso apie 300 tūkst. lietuvių: žmonės buvo ne tik tremiami, bet ir neteko savo namų bei uždirbto turto.

Pirmadienį minėtos prekės „Walmart“ dar buvo parduodamos. Prekybos tinklo politka skelbia, kad „draudžiama parduoti produktus, susijusius su bet kokiu istoriniu įvykiu ar naujiena, kuris gali būti laikoma įžeidžiančiu“.

Socialiniuose tinkluose jau plinta raginimai boikotuoti „Walmart“ dėl tokio verslininkų sprendimo.

[TW=https://twitter.com/earthlight68/status/1038640197666332672]

[TW=https://twitter.com/burtonlee/status/1038000980913082369]

2018 09 10 12:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt