penktadienis, sausio 15 d.
Lietuva ruošiasi pirkti dar vieną prieštankinių raketų „Javelin“ partiją
Alfa.lt

Lietuva perka naujų prieštankinių raketų FGM-148 „Javelin“ partiją už 10 mln. dolerių. Tikimasi, kad pirkinys šalį pasieks iki 2024 m., praneša portalas Israeldefense.co.il.

Dar šią vasarą Lietuvos karines pajėgas pasiekė 31 mln. dolerių „Javelin“ siunta. Pasak vokiečių portalo „Soldat und Technik“, mūsų šalis šiuos pirkimus vykdo pagal 2001 m. susitarimą su JAV, kuris dėl konflikto Ukrainoje 2014-2016 m. buvo gerokai išplėstas. Pagal dabartines sutarties nuostatas, Lietuva yra įsipareigojusi nusipirkti šių prieštankinių raketų sistemų ir jų komponentų už 104 mln. dolerių.

„Javelin“ yra vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema. Pasak Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos, ši ginkluotės sistema, galinti naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu.

„Javelin“ kovinė raketa su tandeminiu sprogstamuoju užtaisu gali atakuoti priešininkų tanką tiesiu taikymu arba iš viršaus pakildama iki 150 metrų į aukštį. Raketose panaudota „minkšto paleidimo“ sistema, kuri raketos variklį užkuria tik raketai palikus paleidimo konteinerį, dėl to sunku nustatyti, iš kur buvo paleista raketa.

„Soldat und Technik“ duomenimis, šie JAV pagamintos raketos papildys jau esamus Lietuvos prieštankinės gynybos pajėgumus, sustiprintus AT-4, Carl Gustaf M2 ir M3 sistemomis. Taip pat, pastebima, kad lietuvių turimose „Boxer“ pėstininkų kovos mašinose yra įmontuotos ir Spike LR valdoma raketų sistema, kuri leidžia apsisaugoti nuo priešo tankų 4000 tūkst. metrų nuotoliu. 

2021 01 01 13:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt