šeštadienis, gegužės 21 d.
Lietuva siekia aktyvesnių ryšių su Pietų Korėjos verslu
BNS
Fotobankas
A. Armonaitė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šeštadienį su Pietų Korėjos prekybos, pramonės ir energetikos ministru Sungwooku Moonu tarsis, kaip būtų galima paskatinti tarpusavio prekybą, ekonominius santykius ir investicijas.

Lietuvos galimybes aktyvinti abipusius verslo santykius turėtų sustiprinti Seule nuo rugsėjo 1 dienos įsteigta Lietuvos ambasada, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Mūsų šalis Pietų Korėjos verslui gali pasiūlyti palankią investicinę aplinką, modernią infrastruktūrą, kvalifikuotą darbo jėgą. Korėja yra dešimtoji pagal dydį ekonomika pasaulyje, kurioje Lietuvos verslai galėtų atrasti ir savo nišas, tačiau abipusė prekyba dar nėra intensyvi“, – pranešime sako A. Armonaitė.

„Pastaruoju metu daug dėmesio skiriame ekonominių santykių diversifikavimui Pietų Azijos šalyse, o Korėja šiame regione yra viena svarbiausių žaidėjų“, – pridūrė ji.

A. Armonaitės teigimu, naują impulsą dvišaliam bendradarbiavimui galėtų suteikti Pietų Korėjos investicijos į aukštųjų technologijų ir gamybos sektorius. Ji akcentuoja keletą sričių, kuriose būtų galima pradėti glaudesnį bendradarbiavimą aukštųjų technologijų sektoriuose, – gyvybės mokslai ir biotechnologijos, lazeriai, finansų technologijos (fintech), startuoliai, puslaidininkių gamyba.

Prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos praėjusiais metais sudarė 125 mln. eurų, ir pagal šį rodiklį Korėja yra 38-a Lietuvos prekybos partnerė. Šios Azijos šalies verslas kol kas nėra tiesiogiai investavęs Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 23 14:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt