ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Lietuvą šokiravusio instagramo įrašo „herojų“ patylom uždarė, o po to ir nuteisė
Dominykas Griežė

Praėjusį kovą įsibėgėjus koronaviruso infekcijai ir prasidėjus karantinui žiniasklaidą apskriejo ir Lietuvą papiktino itin nemalonus vaizdo įrašas, darytas Vilniuje, keleiviniame autobuse – du vaikinai nufilmavo ir į internetą patalpino vaizdo įrašą, kuriame jie autobuse tyčia spjaudėsi, garsiai keikėsi ir grasino kitiems keleiviams.

Pastarasis įrašas, patalpintas instagrame, virtualioje erdvėje sprogo kaip bomba – kylant pasipiktinimui juo dalijosi interneto vartotojai, reto įžūlumo įvykį aprašė ir naujienų portalai.

Kovo pabaigoje keleiviniu autobusu važiavę vaikinai drąsiai spjaudė ant grindų, paniekinamai atsiliepė apie naująjį virusą, daugelio žmonių gyvenimą padariusį gerokai nepatogesniu, garsiai ir demonstratyviai keikėsi bei grasino keliems keleiviams, kuriems teko nelaimė važiuoti tuo pačiu autobusu. „Kas kam nepatinka? Papjausiu!“ – per visą autobusą rėkė vienas iš jaunuolių.

Tačiau tokia bravūra, kuria dar ir pasigirta internete, atsirūgo – kadangi įvykis sulaukė daug dėmesio, policija nustatė įvykio aplinkybes, pradėjo vaikinų paiešką, o apie ikiteisminį tyrimą paskelbė viešai. Kaip paaiškėjo, nemalonus incidentas nutiko šių metų kovo 27 d., tarp 17 ir 18 val. 4G autobuse, važiavusiame link Pilaitės prospekto.

Ką policija tuo metu nutylėjo, tai kad smarkiausiai reiškęsis vaikinas buvo suimtas ir naktį praleido už grotų. O šiuo metu chuliganas jau yra išgirdęs ir teismo verdiktą dėl savo apgailėtino elgesio.

Vilniaus miesto apylinkės teisme rašytinio proceso būdu (nekviečiant bylos dalyvių į teismą) išnagrinėta Lietuvą papiktinusio incidento byla jau užbaigta baudžiamuoju įsakymu. Kaltinimai buvo pateikti tik vienam iš dviejų vaikinų – Kristijonui Petinui.

Kaip paaiškėjo, pastarasis visai neseniai, kovo 10 d., buvo spėjęs užsidirbti pirmąjį savo teistumą, kurį, beje, taip pat pelnė dėl viešosios tvarkos trikdymo – 2019 m. kovą K. Petinas neblaivus siautėjo su draugu, sugadino vieno daugiabučio turtą ir apgadino automobilį, už tai sulaukė vienerių metų laisvės apribojimo. Tačiau pirmasis teismumas vaikino nieko neišmokė – praėjus vos kelioms savaitėms K. Petinas pagarsėjo dėl savo poelgių autobuse.

Ikiteisminio tyrimo metu vaikinas kaltę pripažino ir aiškino, kad įžūliai elgėsi tik dėl to, kad norėjo nufilmuoti vaizdo įrašą ir parodyti šį draugams, išties ketinimų ką nors sužeisti neturėjo. K. Petinas taip pat atskleidė, kad vaizdo įrašas į viešumą pateko per klaidą – norėjo įkelti jį tik draugams, tačiau netyčia vaizdo įrašas tapo viešas.

Antrasis su K. Petinu keliavęs jaunuolis baudžiamosios atsakomybės išvengė – jo atžvilgiu prokurorai ikiteisminį tyrimą nutraukė. Abu vaikinai teigė, kad įvykio metu nebuvo vartoję nei alkoholio, nei kitų svaigiųjų medžiagų.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Viktorija Šelmienė pažymėjo, kad baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vaikinas anksčiau buvo teistas, baustas administracine tvarka, turėjęs bėdų tiek dėl alkoholio, tiek dėl narkotinių medžiagų vartojimo, tačiau konstatavo, kad dar vienas laisvės apribojimas K. Petinui bus pakankama bausmė. Per vienerių metų laisvės apribojimo terminą vaikinas turėtų tęsti mokslus ir dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Tam tikra bausme K. Petinui pasirūpino ir pareigūnai – besiaiškinant padarytą nusikaltimą vaikinas buvo suimtas kovo 31 d., priešpiet, ir į laisvę paleistas tik kitos dienos rytą.

2020 07 16 12:09
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt