sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuva sulaikė šnipą
tiesa.com

Lietuvos specialiosios tarnybos sulaikė šnipą, kuris rinko informaciją kitos valstybės naudai. Manoma, kad jis dirbo Baltarusijai, per specialiai surengtą spaudos konferenciją pranešė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina.

Pasak pareigūno, šnipas sulaikytas per plataus masto operaciją, o duomenys apie įtartiną asmenį buvo renkami net trejus metu.

Portalo Delfi.lt turimais duomenimis, šnipo inicialai yra R. L. Vyriškis sulaikytas.„Kaltinimai šnipinėjimu pareikšti Lietuvos Respublikos piliečiui, kuris yra kaltinamas šnipinėjęs prieš Lietuvos Respubliką, vykdydamas Baltarusijos Respublikos specialiųjų tarnybų užduotis“, - sakė Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Sulaikytasis dirbo „Oro navigacijos“ bendrovėje, kuri užsiima skrydžių valdymu. Kiek informacijos šnipui pavyko surinkti apie Lietuvos aviaciją ir NATO, pareigūnai nesiryžo atskleisti. G. Grina tvirtino, jog surinktų įrodymų pakanka šnipinėjimui įrodyti.

VSD informavo, kad šiuo metu baigiama tirti ir antroji byla, susijusi su šnipinėjimu. Tikimasi, kad jau netrukus ji bus perduota teismui, o įtariamasis sulaikytas.

2014 11 10 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt