penktadienis, rugsėjo 17 d.
Lietuva svarsto sudaryti 17 dvišalių susitarimų su ES paliekančia Jungtine Karalyste
Alfa.lt

Lietuva siektų sudaryti 17 dvišalių ar daugiašalių susitarimų su Europos Sąjungą (ES) palikusia Jungtine Karalyste (JK).

Apie tai Vyriausybės posėdyje šią savaitę pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Pagal tą informaciją, kurią gavome iš institucijų, Lietuvai būtų naudinga sudaryti 17 susitarimų su Jungtine Karalyste“, – teigė jis.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, galimi susitarimai apimta politines teisėsaugos bendradarbiavimo, dokumentų tvarkymo, socialinės apsaugos, kilnojamų kultūros objektų apsaugos, mokesčių klausimus.

„Gali būti, kad ir įvairių techninio pobūdžio susitarimų reikės sudaryti. Pavyzdžiui, dėl vairuotojų teisių keitimo. Tikėtina, kad Europos Komisija, sudarant tuos dvišalius susitarimus, kvies laikytis tam tikrų bendrų gairių“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Kaip vėliau BNS informavo ministerija, tikslus galimų sutarčių skaičius paaiškės po Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybų dėl tolesnio bendradarbiavimo baigties.

„Svarbu pabrėžti, kad, nepaisant derybų baigties, bendradarbiavimas tarp ES ir JK ir toliau vyks. Minėti dvišaliai susitarimai būtų reikalingi užtikrinti sklandesnį bendradarbiavimą“, – BNS atsiųstame komentare teigė URM.

Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos oficialiai pasitraukė šių metų vasario 1-ąją. Toks sprendimas priimtas po 2016 metais įvykusio referendumo.

Išstojimo susitarimas numato pereinamąjį laikotarpį, kuomet JK toliau galioja ES teisė, jo pabaiga – šių metų gruodžio 31-oji.

Pereinamasis laikotarpis yra skirtas ES ir JK sutarti dėl bendradarbiavimo ateityje.

2020 11 08 12:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt