ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Lietuva tiesia pagalbos ranką Filipinams
tiesa.com

Gamtos stichijos „Hayian“ nusiaubti Filipinai prašo pasaulio pagalbos. Lietuva bus viena tų šalių, kurios renka pajamą ir nori padėti atsitiesti supertaifūno nusiaubtai valstybei.

 Lietuvos vyriausybė šią savaitę nutarė skirti rezervo fondo skirti 172 tūkstančių litų dydžio humanitarinę pagalbą. Aukoti ragina ir organizacija „Gelbėkit vaikus“ bei „Unicef“.

Taifūnui „Haiyan“ Filipinams smogė lapkričio 8-ąją. Pirminiais duomenimis, žuvo tūkstančiai žmonių. Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad taifūnas paveikė daugiau nei 11 mln. žmonių, apie 673 tūkst. buvo perkelti iš gyvenamųjų vietų. Daugumai išgyvenusiųjų trūksta maisto, vandens ir pastogės.

Manoma, kad vėjas, kurio greitis viršijo 420 km/val buvo galingiausias kada nors užfiksuotas žemėje. Filipinai jau paprašė pasaulio pagalbos, tačiau manoma, kad prireiks labai daug laiko, kol žmonės ir šalis atsities. Mat ir iki šio taifūno daugybė filipiniečių gyveno labai skurdžiai. Be to šalį vos prieš mėnesį sukrėtė žemės drebėjimas, kurio stiprumas pagal Richterio skalę siekė 7,2 balo.

2013 11 15 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt