sekmadienis, liepos 5 d.
Lietuvė anglus apgavo, tautiečių – ne
tiesa.com

Peterboroughe draugų gimtadienyje dalyvavusi nepilnametė lietuvaitė gali padėkoti anglams už šių gimtadieninį „pokštą“ – paaiškėjus, kad lietuvaitė negali eiti į naktinį klubą, nes yra nepilnametė, šie užsimojo „pataisyti“ jos asmens tapatybės kortelę ir paankstinti gimimo datą, taip padarydami ją pilnamete.

Oficialiame dokumente anglai skaičių 9 pakeitė į skaičių 8 – tuo jų pokštai ir pasibaigė, gyvenimas po vakarėlio tęsėsi toliau. Tačiau Anglijoje gyvenančiai ir studijuojančiai emigrantei iš Lietuvos R. M. tokie draugų pajuokavimai baigėsi tuo, kad po metų mergina buvo sustabdyta Karmėlavos oro uoste, vėliau sulaukė ikiteisminio tyrimo ir galiausiai – bylos dėl naudojimosi suklastotu dokumentu.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad merginos asmens dokumentai „pataisyti“ buvo 2016 m. spalį. Vos vieną pataisytą skaičių pastebėti nebuvo lengva, todėl lietuvė juo naudojosi ilgiau nei metus ir buvo grįžusi į tėvynę. Tik 2017 m. lapkričio 28 d., merginai išvykstant į Londoną, Karmėlavos oro uosto darbuotojai pastebėjo, kad asmens tapatybės kortelė buvo pataisyta – skaičių 9 joje bandyta ištaisyti į skaičių 8.

Pasak apklaustų oro uostų darbuotojų, R. M. elgėsi padoriai, buvo išsigandusi, jau tuomet pripažino, kad dokumentas pataisytas, siekiant patekti į naktinį klubą, jį taisė užsienietis.

Nepaisydama to, teisėsauga R. M. atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą, pritaikė kardomąsias priemones, kurios apsunkino Anglijoje studijavusios merginos išvykimą į užsienį. Baudžiamoji byla dėl dokumento klastojimo galiausiai pasiekė teismą, o nuosprendis buvo paskelbtas tik šią vasarą.

Tiek teisme, tiek ikiteisminio tyrimo metu mergina patvirtino savo kaltę. Dar ikiteisminio tyrimo metu kaltinamąja tapusi R. M. teigė, kad 2016 m. spalį Piterbore šventė draugų iš Anglijos gimtadienį, kompanija norėjo eiti į naktinį klubą, tačiau mergina buvo nepilnametė. Pasak lietuvės, būtent tuomet vienas iš anglų pasiūlė asmens tapatybės kortelėje pakoreguoti gimimo metus – iš 9 pakeisti į 8, taip R. M. pasendinant vieneriais metais, kadangi merginai tik tiek trūko iki pilnametystės.

Lietuvė tikino nesutikusi su anglų planu, tačiau šie vėliau paslapčia paėmė jos asmens tapatybės kortelę, o po 20 minučių jau grąžino ją pataisytą. Tačiau, kaip tikino mergina, netgi toks ją pilnamete pavertęs dokumentas nesukėlė noro eiti į naktinį klubą.

Anot lietuvaitės, vėliau šiuo dokumentu jai dažnai naudotis neteko – mieliau naudodavosi pasu. Kortele išskrisdama į Londoną naudojosi tik todėl, kad pasas tuo metu buvo paliktas mamai Londone.

Tiesa, merginai pasisekė – bylą dėl dokumento klastojimo išnagrinėjusi Kauno apylinkės teismo teisėja Jurga Vasiliauskienė pritarė bylos metu išreikštai nuomonei, kad padarytas nusikaltimas yra mažareikšmis, didelių pasekmių nesukėlė, be to, vien pradėta byla, taikytos kardomosios priemonės ir pareiga dalyvauti teismo posėdžiuose jau savaime yra bausmė. Dėl šių priežasčių lietuvaitė buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, netaikant realios bausmės.

2018 08 20 12:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt