antradienis, spalio 20 d.
Lietuvė nuteista už 35 tūkstančių pakelių cigarečių kontrabandą
tiesa.com
facebook asociatyvi nuotrauka

Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamuoju įsakymų pripažino kalta ir nuteisė 1975 metais gimusią Kelmės rajono gyventoją G. S., kuri buvo kaltinama cigarečių kontrabanda. Moteris savo kaltės neneigė ir teismo prašė griežtai jos nebausti. Ji anksčiau neteista. Šį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjęs Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas šių metų liepos pabaigoje. Per ikiteisminį tyrimą pareigūnams G. S. papasakojo, kad viename iš socialinių tinklų ji susipažino su vyru, kuris pasivadino Jonu. Moteris teigė, ji su vyru žinutėmis susirašinėjo buitinėmis temomis.

Liepos 30 d. Jonas moteriai pasiūlęs iš jo pirkti 70 dėžių cigarečių patikslindamas, kad kiekvienoje dėžėje yra po 500 pakelių ir viena tokia dėžė kainuojanti 500 eurų. Kadangi moteris turėjusi pakankamai pinigų ir pati rūkanti, nutarė cigaretes nusipirkti sau ir su Jono pasiūlymu sutiko.

G. S. ir Jonas susitarė susitikti liepos 31 d. Kaune, magistralės Kaunas–Vilnius šalutiniame keliuke. Į sutartą vietą G. S. atvyko 7 val. ryto pilkos spalvos lengvuoju automobiliu. Po maždaug 20 min. atvažiavo nepažįstamas vyras, kuris jo laukusiai moteriai paaiškino, jog Jonas atvykti negalėjo.

Abipusiu susitarimu nepažįstamasis persėdo į G. S. automobilį ir išvažiavo parvežti cigarečių. Pakrauta mašina jis grįžo maždaug po 15–20 minučių. G. S. įsitikinusi, kad dėžėse tikrai cigaretės, vyrui sumokėjo 35 tūkstančius eurų ir pasuko namų link. G. S. teigė, jog važiavo namo pasidėti cigaretes, bet netrukus buvo sustabdyta Lietuvos Respublikos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnų.

Moters automobilyje jie rado 35 tūkstančius pakelių akcizais apmokestinamų cigarečių „LF RED“, kurios nebuvo paženklintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka specialiais ženklais – banderolėmis. Kontrabandinių cigarečių vertė – 115 tūkstančių eurų.

Kaltinamoji teisme savo kaltę pripažino visiškai, ji sakė dirbanti valytoja ir prašė skirti ne didesnę negu 7 su puse tūkstančio eurų baudą. Teismas konstatavo, jog G. S. savo kaltę pripažino visiškai, išreiškė nuoširdų gailėjimąsi dėl savo veiksmų, todėl tai pripažino jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe, jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Už padarytą nusikaltimą teismas G. S. pripažino kalta ir skyrė jai 8 tūkstančių eurų baudą. Kadangi nusikaltimo padarymo priemonę – automobilio, kuriuo buvo gabenama kontrabanda konfiskuoti neįmanoma, nes šis automobilis priklauso kitam asmeniui, teismo sprendimu iš G. S. bus išieškota automobilio vertę atitinkanti pinigų suma – 3960 eurų.

Teismas G. S. išaiškino, kad kaltinamoji, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento nuorašo įteikimo dienos paduoti Šiaulių apygardos teismui prašymą reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąją kalta, teismas gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę, negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Kaltinamajai šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Šaltinis: teismai.lt

2019 11 13 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt