ketvirtadienis, liepos 9 d.
Lietuviai atominės nenori
tiesa.com

Referendume dėl naujos atominės elektrinės (AE) statybos vienintelėje Zarasų-Visagino apygardoje gyventojai balsavo už naują branduolinę jėgainę - už ją pasisakė daugiau nei 65 proc. balsavusiųjų. Tačiau savo nuomonę pareikšti čia atėjo tik pusė balso teisę turėjusių vietos žmonių.

Būtent šios apygardos teritorijoje esančiame Visagine Lietuva su japonais, latviais ir estais ketina statyti naują atominę elektrinę. Vyriausiosios rinkimų komisijos negalutiniai duomenys rodo, kad naujos AE statybos šalininkų yra beveik dukart mažiau nei priešininkų.

Referendume savo poziciją dėl didžiausio energetikos objekto statybos atėjo 52,48 proc., arba 1,348 mln. balso teisę turinčių šalies gyventojų. VRK dar neturi informacijos iš 4 apylinkių, tačiau jų duomenys bendro rezultato jau nebepakeis.

Beveik visose apygardose, išskyrus kelias, už AE statybą pasisakė 30-39 proc. rinkėjų. Dar mažiau – iki 30 proc. rinkėjų AE statybą parėmė 7 apygardose, beveik visos jos – Vakarų Lietuvoje: Šiaulių kaimiškojoje apygardoje - 28,42 proc., Telšių - 29,17 proc., Vilkaviškio - 29,17 proc., Mažeikių 27,49 proc., Marių (Klaipėda) - 27,94 proc., Pajūrio (Klaipėda) 29,42 proc. ir Pakruojo-Joniškio - 29,71 proc. balsavusiųjų.

Daugiau nei 40 proc. už atominę pasisakė rinkėjai trijose apygardose: Naujamiesčio (Vilnius) 40,52 proc., Ignalinos-Švenčionių - 45,33 proc. ir Zarasų-Visagino - 65,26 proc.

Ekspertai sako, kad maždaug tokių rezultatų ir reikėjo tikėtis, nes viešoje erdvėje buvo daugiau klausimų nei atsakymų, o pateikti skaičiavimai per daug abstraktūs. Įtakingiausios Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas Robertas Dargis sako, kad pirmiausia valdžia buvo sugalvojusi įgyvendinti šį projektą, o tik paskiau jau galvojo, kaip jį pristatyti visuomenei ir paskaičiuoti ekonominę jo naudą. Tad pasako jo, dabar bus puiki proga visą paveikslą sudėlioti iš naujo ir teisinga eiga.

2012 10 17 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt