šeštadienis, spalio 16 d.
Lietuviai išlaiko savo vaikus net po to, kai jie sulaukia pilnametystės
Alfa.lt

Apie 80 proc. lietuvių finansiškai iškaiko savo vaikus net ir tada kai jie suauga, tą patį daro 56 proc. latvių ir 55 proc. estų. Tyrimas apie finansinį tėvų ir vaikų išlaikymą Baltijos šalyse buvo atliktas banko „Citadele“ ir duomenų rinkimo agentūros „Norstat“.

Tėvai finansuoja suaugusius vaikus

Tyrimo duomenys atskleidžia skirtumus tarp Baltijos šalių, parodo kokia dalis tėvų finansiškai remia savo pilnametystės sulaukusius vaikus. Apklausos metu 30 proc. lietuvių pripažino, kad tėvai yra bent kartą padengę arba vis dar padengia jų kasdienines išlaidas, tą patį teigė 32 proc. latvių ir 26 proc. estų.

Iš visų trijų šalių daugiausia lietuviai perka gyvenamąjį namą arba kitokio tipo apartamentus savo suaugusiems vaikams, dažnu atveju padeda jiems padengti depozito išlaidas (19 proc.), tuo tarpu tą patį daro tik 10 proc. latvių ir 16 proc. estų. Lietuviai dažniau už kitų Baltijos šalių tėvus savo vaikams perka automobilius (17 proc.), padengia vaikų studijų išlaidas (28 proc.) bei kaupia santaupas ateičiai (31 proc.).

Lyginant visas Baltijos šalis, daugiausia latviai padengia vaikų kasdienines išlaidas, bet kur kas rečiau perka automobilius ar gyvenamąją vietą. Tyrimo duomenimis, visose srityse estai mažiausiai teikia finansinę paramą savo suaugusiems vaikams.

Vaikų pagalba tėvams

Suaugę vaikai taip pat teikia pagalbą savo tėvams, visgi pagalba dažniausiai nėra materiali. Tyrimo duomenimis, 31 proc. lietuvių nereguliariai, kartas nuo karto padeda tėvams, 6 proc. tai daro kiekvieną mėnesį. Be to, 7 proc. lietuvių teigė, reguliariai padengiantys įvairias tėvų išlaidas ir 29 proc. suteikia kitokią, nematerialę pagalbą.

Iš visų trijų Baltijos šalių mažiausią finansinę pagalbą savo tėvams teikia estai, vis dėlto net 42 proc. apklaustųjų savo tėvus aprūpina kitokio pobūdžio pagalba. Latviai taip pat niekuo neišsiskiria, daugiausia jų padengia tėvų reguliarias išlaidas (8 proc.) bei teikia nematerialę pagalbą (33 proc.).

2021 05 17 09:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt