ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
Lietuviai jau kaunasi su okupantais Ukrainoje? Lietuvos institucijos nežino
Alfa.lt
Twitter
Lietuvos kariai Ukrainoje

Tviteryje pasirodė nuotrauka iš Ukrainos, kurioje kariai laiko Lietuvos vėliavą. Alfa.lt paklausus Lietuvos ministerijų, ar lietuviai jau nuvyko į karo zoną, sulaukiama atsakymų, kad reikia kreiptis į kitą ministeriją.

Socialiniuose tinkluose buvo paskelbta nuotrauka su kariais, kurie laiko Lietuvos vėliavą.

Susisiekus su Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) dėl to, „kiek lietuvių registravosi, jog nori vykti į Ukrainos karo zonas, kiek jau nuvyko“, klausimą peradresavo Krašto apsaugos ministerijai (KAM), o ši atgal URM. Teisingumo ministerija taip pat pasiūlė kreiptis į Krašto apsaugos ministeriją.

Visgi Alfa.lt atsakė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

VRM žiniomis, lietuvių, oficialiai užsiregistravusių savo noru dalyvauti Putino režimo sukeltame kare Ukrainoje, nėra.

„Savo ruožtu raginame visus Lietuvos piliečius paremti Ukrainos žmones būnant Lietuvoje. Kviečiame pagalbą Ukrainos valstybei suteikti įvairiomis savanorystės ir paramos formomis: aukoti lėšas, prisidėti prie karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų, medicininės ir kitos paramos“, – Alfa.lt komentavo VRM.

„Tie Lietuvos piliečiai, kuri nori savarankiškai vykti į Ukrainą ir prisidėti prie Ukrainos kariuomenės, turi suderinti savo veiksmus su Ukrainos ambasada Lietuvoje“, – paragino KAM.

Kaip Alfa.lt jau rašė, Ukrainos ambasados užsienyje išplatino informaciją, kaip norintys gali prisijungti prie formuojamo Tarptautinio legiono kovai su Rusijos okupantais.

Ukrainos ambasada savo „Facebook“ puslapyje teigia, kad visų pirma reikia atvykti į ambasadą Vilniuje (Teatro g. 4). Su savimi reikia turėti galiojantį pasą, dokumentus, patvirtinančius karinę tarnybą (tarnybą jėgos struktūrose) bei dalyvavimą kovinėse operacijose. Tada reiks užpildyti prašymą, kuriame nurodoma asmeninė informacija, taip pat informacija apie išsilavinimą, motyvaciją, karinę patirtį, sveikatos būklę ir pan. Ukrainos ambasada Belgijoje dar priduria, jog bus pokalbis su karo atašė.

Tuomet Ukrainos atstovai žada suteikti paaiškinimus dėl atvykimo į Ukrainą tvarkos bei reikalingų dokumentų ir kitų daiktų sąrašo, taip pat Ukrainos ambasadų ir konsulatų atstovų pagal vykimo maršrutą kontaktus bei Teritorinės gynybos Ukrainoje atstovų, kurie padės išspręsti visus klausimus atvykus, kontaktus.

2022 03 01 17:54
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt