ketvirtadienis, spalio 29 d.
Lietuviai ligos bijo labiau nei karo
tiesa.com

Nuolatinės naujienos apie grėsmę iš agresyvios rytų kaimynės Rusijos ima kelti nerimą lietuvių tarpe. Žmonės baiminasi karo negandų, tačiau į paniką nepuolę. Tik kai kurie gyventojai pastaruoju metu ėmė kaupti šiokias tokias maisto ir degalų atsargas.

Aktyviai savo baimes mėginantys įveikti žmonės teigė, kad jie pradėjo labiau taupyti pinigus, kaupti atsargas. Tai daro vyresnio amžiaus žmonės. Pasak sociologų, šie į įpročiai susiformavę dėl anksčiau turėtos neigiamos patirties. Tad natūralu, jog žmonės galvoja, kad bent jau trumpuoju laikotarpiu atsargos padėtų išgyventi.

Prekybininkų teigimu, bakalėjos prekių pardavimai labiausiai augo prasidėjus karui Ukrainoje, tačiau pastaruoju metu svyravimų nėra.

Šiek tiek mažiau apklaustųjų teigė pradėję galvoti apie išvykimą į užsienį, nekilnojamojo turto įsigijimą ne Lietuvoje.

Emigracija juos labiausiai gąsdina ir kol kas neaišku, kokia dalis žmonių ryžtųsi tokiam žingsniui, nes jie puikiai supranta, kad svečioje šalyje teks gyvenimą pradėti iš pradžių ir tai yra didžiausias stabdys.

Apibendrinus tyrimą, galima teigti, kad didelė karo baimė lietuvių kol kas nekamuoja, o atsargų kaupimas nėra masinis reiškinys. Vieni žmonės kaupia minimaliai ir tik dėl aplinkos spaudimo, kitiems pasirūpinti didelėmis atsargomis neleidžia riboti finansai.

Pastaraisiais metais lietuviai, kaip ir latviai bei estai, ėmė gerokai labiau rūpintis savo sveikata. Manoma, kad tai tiesiogiai susiję su gerėjančia ekonomine situacija.

Tokios išvados buvo padarytos kompanijai „Spinter tyrimai“ atlikus tyrimą, kurį užsakė portalas delfi.lt. Iš viso apklausoje dalyvavo 1007 respondentai.

2015 07 01 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt