trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuviai sukūrė žaidimą apie Lietuvos istoriją: mes patys dažnai nuvertiname savo šalies ir regiono praeitį
Rugilė Andrejevskytė
BNS Foto
Šarūnas Ledas

Lietuvių valdoma žaidimų kūrimo įmonė „Tag of Joy“ sukūrė kompiuterinį žaidimą, kuriame pagrindinė veikėja Čikagoje užaugusi Lietuvos išeivių duktė, gauna laišką apie senelio palikimą ir leidžiasi į kelionę Vilniuje. Alfa.lt pakalbino įmonės vadovą Šarūną Ledą, kuris papasakojo apie idėją sukurti žaidimą.

Žaidimo pristatymo vaizdo įraše matomi Vilniaus universiteto ir senamiesčio vaizdai, nepamiršta ir apie antrąją Lietuvos religiją – krepšinį, o žaidime nagrinėjamos mįslės susijusios su Lietuvos istorija.

Kaip Jums kilo mintis pagaminti žaidimą?

– Mes kartu su broliu Žilvinu paauglystėje aktyviau pradėję žaisti vaizdo žaidimus labai greitai atradome nuotykių žanrą – mus sužavėjo jų istorijos, vizualika, įgarsinimas. Tokie žaidimai, kaip „Broken Sword“, „Monkey Island“, „Syberia“ mus stipriai įkvėpė. Dar būdamas mokykloje aš prisijungiau prie vokiečių komandos, kuri tuo metu kūrė nekomercinį „Broken Sword“ žaidimo tęsinį – kai jau buvau studentas, tą žaidimą sėkmingai baigėme ir nemokamai išleidome, o įgyta patirtis buvo didžiulė. Galiausiai su broliu Žilvinu įkūrėme savo žaidimų kūrimo studiją „Tag of Joy“, ir tikriausiai buvo tik laiko klausimas, kada pritaikysime mano patirtį iš to projekto ir mūsų abiejų aistrą naratyviniams žaidimams bei sukursime tokį savo produktą.

Kodėl pasirinkote istoriją apie Lietuvą?

– Mes patys dažnai nuvertiname savo šalies ir regiono praeitį, nes pasaulinėje populiariojoje medijoje (filmuose, knygose) paprastai matome Vakarų valstybes ir jų istoriją. Tačiau iš tikrųjų didelė dalis užsieniečių Lietuvą ir jos istoriją mato kaip egzotišką, nepažintą ir stebinančią, kas tokį žaidimą padaro ne tik konkurencingą, bet net ir išskirtinį pasauliniame kontekste.

Koks tai žaidimas – kuo jis turėtų patraukti žaidėją?

– „Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit“ – tai nuotykių žanro žaidimas, pritraukiantis gražiais vaizdais bei intriguojančia istorija.

Žaidimo veikėja Milda, Čikagoje užaugusi Lietuvos išeivių duktė, netikėtai gauna laišką iš Lietuvos, jog paveldėjo mirusio senelio namą, tad ji leidžiasi į kelionę, į Vilnių. Čia, savo senelio name, ji randa keistų tekstų ir įvairių mistiškų užuominų bei susiduria su ją persekiojančiais blogiukais, liepiančiais atiduoti radinius. Milda atkakliai siekia išsiaiškinti, kokią paslaptį saugojo jos šeima.

„Crowns and Pawns“ yra gana tradicinio nuotykių žanro, tačiau į jį įpynėme ir kelias naujoves. Apjungėme skaitmeniniu būdu tapytas aplinkas su trimačiais veikėjais, pridėjome pagrindinės veikėjos perrengimo funkciją, kurią reikia naudoti ne tik dėl smagumo, tačiau ir žaidimo galvosūkiams spręsti, pridėjome pasirinkimus, kurie lemia tolesnę žaidimo eigą ir galvosūkius. Kitaip tariant, žaidimas gali būti įdomus tiek klasikinio žanro fanams, tiek naujų, modernių žaidimų mėgėjams.

Kaip reaguojate į pirmuosius gaunamus atsiliepimus iš žaidėjų?

– Žaidimas sulaukia daug teigiamų reakcijų – tiek profesionalų apžvalgose, tiek pačių žaidėjų atsiliepimuose. Aktyviai palaikome ryšius su žaidėjais socialiniuose tinkluose ir „Discord“ platformoje, mielai bendraujame ir padedame, jei jie susiduria su sunkesniu galvosūkiu. Jausmas puikus.

Ar manote, kad šis žaidimas bus sėkmingesnis už Jūsų praeitus projektus?

– Sunku lyginti tarpusavyje, nes tai pirmasis mūsų žaidimas, skirtas asmeniniams kompiuteriams, ir kol kas didžiausias kurtas žaidimas. Bet jau dabar matome, kad jis bus sėkmingesnis už ankstesnius mūsų produktus, kas tikriausiai yra normalu, nes su kiekvienu projektu tobulėjame, geriau suprantame, ko nori žaidėjai ir kaip elgtis žaidimų rinkoje.

2022 05 11 12:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt