penktadienis, spalio 30 d.
Lietuviai – tarp daugiausia automobiliais keliaujančių europiečių
Alfa.lt

Ilgą laiką tam tikra prabanga buvusios kelionės automobiliais šiuo metu tampa įprastine norma ne tik Lietuvoje, bet ir likusioje Europoje. Statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, net 82,9 proc. viso ES gyventojų nuvažiuoti kilometrai buvo būtent su šia transporto priemone, o ne traukiniais ar autobusais.

Nors panašios tendencijos yra beveik visose bendrijos valstybėse, didžiausi automobilių „fanai“ yra būtent mūsų šalyje – net 90,4 proc. visų Lietuvos gyventojų nuvažiuoto atstumo sudarė kelionės automobiliu. 

Kelionių automobiliu skaičius
Infogram

Vertinant važiavimą traukiniais, daugiausia jais važinėti mėgsta austrai – 12,9 proc. viso nuvažiuoto atstumo buvo šiomis transporto priemonėmis. Lietuva statistikos lentelėje atsidūrė dugne – tik 1,1 proc. viso nuvažiuoto atstumo buvo įveikta traukiniais. 

Kelionių traukiniais skaičius
Infogram

Autobusais ES labiausiai važinėti mėgsta vengrai – 20,8 proc. įveikto atstumo buvo šiomis transporto priemonėmis. Lietuvoje šis skaičius siekė 8,5 proc. 

Kelionių autobusais skaičius
Infogram

ES valstybėms bandant kovoti su klimato kaita ir išmetamų CO2 dujų kiekiu, gyventojai yra raginami rinktis kiek įmanoma ekologiškesnes ir taupesnes transporto priemones bei būdus – dažniausiai siūloma važiuoti viešuoju transportu, o to negalint padaryti – stengtis važiuoti į reikiamą kelionės tikslą didesnėmis grupėmis.  

2020 09 17 09:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt