sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Lietuviai verbuojami karui į Ukrainą
tiesa.com

Lietuviai verbuojami jungtis prie Ukrainos separatistų ir kovoti prieš oficialią Kijevo valdžią. Pastaruoju metu tokių kvietimų nemažai pasirodė socialiniuose tinkluose. Apie juos pranešė portalas delfi.lt. Valstybės saugumo departamentas (VSD) netruko įspėti mūsų šalies piliečius, kad jie nepasitikėtų kvietimai jungtis prie ginkluotos kovos Rytų Ukrainoje.

 „Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose ėmė plisti kvietimai ir raginimai vykti į Ukrainą ir kovoti už rytinių Ukrainos teritorijų atskyrimą. Valstybės saugumo departamentas įspėja Lietuvos Respublikos piliečius, kad tokios grupuotės yra nelegalios, o dalyvavimas ginkluotoje grupuotėje užtraukia teisinę atsakomybę“, - išplatintame pranešime rašė VSD.

Neseniai apie vieną ragintoją rašė portalas delfi.lt. Lietuvoje gyvenantis jaunas vaikinas sakė, jog ruošiasi vykti į Doneck ir prisidėti prie savo brolio bei jo draugų prorusiškai nusiteikusių separatistų. Jis socialiniame „Facebook“ tinkle kvietė prie jo jungtis ir kitus bendraminčius.

Departamento specialistai taip pat atkreipė dėmesį, kad panašūs raginimai yra trečiosios šalies veikimas – naudojantis žmonių jausmais įtraukti juos į neteisėtą veiklą. Tokie veiksmai gali sudaryti sąlygas vykdyti informacines operacijas prieš Lietuvą.

VSD Lietuvos piliečius ir perspėjo, kad vykdydamas įstatymais numatytas funkcijas ir nustatęs Lietuvos Respublikos piliečių planus vykti į kitą šalį ir dalyvauti ginkluotoje kovoje, imasi prevencinių priemonių perspėdamas apie galimas tokio apsisprendimo pasekmes, įspėja asmenį nepažeisti įstatymų ir tarptautinių teisės normų.

2014 06 03 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt