pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Lietuviškame „Tinderyje“ – vatnikų ir meilės Rusijai vakarėlis
Rugilė Andrejevskytė
Alfa.lt
„Tinderio“ vartotojai meilę rodo ne tik žmonėms, bet ir Rusijai.

Pažinčių programėlėje „Tinder“ galima surasti ne tik antrą pusę, bet ir Rusijos gerbėjų, kurie siekia suvilioti merginas braukti į dešinę, siūlydami ne savo dailų kūną ar įdomų aprašymą, bet ir palaikymą Maskvai.

Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje „Tinderyje“ buvo galima aptikti įvairiausio plauko Rusijos gerbėjų. Nuo profilio aprašyme matomų žodžių „Do pabedi“ (liet. iki pergalės) ir pridėtų Rusijos vėliavų iki paties profilio vardo, kuris buvo pakeistas į raidę „Z“, kuri tapo karo simboliu. Juo žymima rusų karinė technika Ukrainoje.

Vėliau šis reiškinys tapo vis mažiau pastebimas platformoje, tačiau neišblėso. Dabar savo meilę Rusijai „Tinderio“ vartotojai rodo kiek santūriau. O gal ir ne.

Vienas meilės ieškantis veikėjas – 25 metų Paulius iš Ukmergės – savo profilyje turi nuotrauką, kurioje matomos Rusijos ir Lietuvos vėliavos. Anot jo, tai siekis ieškoti taikos.

„Koks skirtumas tu Rusas ar Lietuvis visi mes žmonės, tad būkim draugiškesni vieni kitiems“, – rašo Paulius savo profilio aprašyme. Jo kalba netaisyta.

Paulius susirašinėjimų metu tikino, kad nepalaiko Rusijos, tačiau ir Lietuvos valdžios, kuri vis „ši*a“ paprastiems gyventojams.

„Aš kalbu apie taiką, kad neapykantos prieš paprastus rusus nebūtų. Paprasti niekuo dėti žmonės, kodėl jie kentėti turi?“ – klausė jis.

„Rusofobė tu esi“, – rašė Paulius merginai, kai ji atsikirto, kad nieko nedarantys rusai, gyvenantys Rusijoje, taip pat yra kalti dėl žiaurumų, vykstančių Ukrainoje.

Vėliau jis merginos pradėjo klausinėti, ar ji tiki medija, ar balsuoja už koncervatorius, kol galų gale paaiškino, kad „dabartinė valdžia vis tiek blogesnį gyvenimą padarys“. „Bet tu, matau, kampo nepagauni“, – rašė merginai Paulius.

Tačiau ne tik Paulius buvo linkęs aiškinti, kad jis siekia taikos tarp Rusijos ir kitų valstybių.

Vienas vaikinas, kuris „Tinderyje“ pasivadinęs tiesiog „La“, tikino, kad Rusija teisėtai yra Ukrainoje, nes „čia jos teritorijos“. Jis taip pat liejo pagiežą ant žiniasklaidos, kad ši parodo „supi*tą melą“.

Šio vaikino profilyje jokių indikacijų, kad jis palaiko Rusiją, nebuvo.

2022 07 18 12:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt