penktadienis, gegužės 29 d.
Lietuviškų rinkimų ypatumai: spaudoje skelbiama, kad šiųmetį kandidatą į Seimą remia prieš devynerius metus miręs žmogus
tiesa.com
Tiesa.com fotomontažas, visuotinės lietuvių enciklopedijos bei socialinių tinklų nuotraukos

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą Žiemgalos apylinkėje Liudas Jonaitis, kaip skelbia vietinė spauda, yra remiamas Joniškio garbės piliečių. Tarp jų įrašytas ir Algimanto Lopo vardas, išsyk patraukęs vietinių istorikų dėmesį.

Algimanto Lopo vardas žinomas ne vien Joniškio mieste. A. Lopas - žinomas Lietuvoje pianistas, kompozitorius, Muzikos ir teatro akademijos Chorinio dirigavimo katedros profesorius, ilgametis vyrų choro „Aidas“ vadovas, Lietuvos dainų švenčių dirigentas - išties neeilinių nuopelnų žmogus.  

Būtent todėl jo laidotuvės, vykusios 2010 metų rugsėjo 4 dieną pritraukė minias žmonių į Joniškio miesto kapines.  

Jūs supratote teisingai - Algimantas Lopas į motinos žemelės glėbį atgulė dar prieš devynerius metus, tačiau buvo pasitelktas Seimo rinkimuose ne tik agituoti už socialdemokratų kandidatą L. Jonaitį, bet ir koneveikti jo oponentę Rūtą Janutienę.

„Kai kurių kandidatų rinkiminė kova mums nepriimtina” - teigiama tekste, išspausdintame Joniškio miestui skirtame laikraštyje „Sidabrė", po kuriuo parašyta prieš devynerius metus mirusio menininko pavardė.  

Socialinio tinklo facebook nuotrauka, laikraštis „Sidabrė", Nr. 70 (9813), 2019 m. rugsėjo 14 d., šeštadienis

Susidariusi situacija pro akis neprasprūdo daugybei žmonių. Ją komentavo ir Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Socialiniame tinkle facebook ji rašė: „Svarbiausia, kad mirusieji nepradėtų balsuoti. Kad remia - dar ne problema”.  

Redakcijos šaltiniai patvirtino, kad velionio A. Lopo artimieji buvo labai nustebę ir šokiruoti tokio kandidato elgesio: A. Lopas nepriklausė nei vienai politinei partijai, tad jo įtraukimas į politinę agitaciją po mirties šeimai buvo nemalonus siurprizas.  

Nėra žinoma, ar Liudas Jonaitis susisiekė su velionio šeima ar kitaip jų atsiprašė.  

Lietuvoje vyksta nauji rinkimai į Lietuvos respublikos seimą, nes išrinkti į seimą parlamentarai Vitalijus Gailius, Aušra Maldeikienė bei Bronius Markauskas pasirinko kitus postus.  

Žiemgalos rinkiminė apygarda pritraukė itin daug dėmesio - joje pirmame rinkimų ture balsavo didžiausias procentas rinkėjų, be to, joje į seimą kandidatuoja ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Centro partijos remiama Rūta Janutienė, daugeliui pažįstama dėl daugybės televizijoje paviešintų žurnalistinių tyrimų apie politinę korupciją ir bestseleriais tapusių knygų.

2019 09 15 17:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt