pirmadienis, liepos 6 d.
Lietuvių nuomonė apie ES - stabili
tiesa.com

Lietuvos narystę ES remia 70 proc. Lietuvos gyventojų, rodo gruodžio pradžioje Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atlikto gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai.

2010 metų liepą atliktos apklausos metu ES rėmė 71 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų. Vidutiniškai 70 proc. siekianti respondentų parama išlieka stabili nuo pat 2004 metų.

 
Apklausa rodo, kad ES, taip pat Lietuvos naryste joje domisi kiek daugiau nei 6 iš 10 lietuvių. Šis rodiklis per pusmetį ženkliai nepasikeitė.
 
Per pastarąjį pusmetį išaugo Lietuvos gyventojų informuotumas apie Lietuvos narystę ES. Apklaustųjų, kuriems pakanka arba visiškai pakanka informacijos apie šalies narystę ES, yra dauguma ir palyginti su liepa, jų padaugėjo beveik trečdaliu – nuo 43 iki 61 proc.
 
27 proc. tyrimo dalyvių pareiškė, kad jiems visiškai pakanka informacijos ir 34 proc. – pakanka. Liepą tokių buvo atitinkamai 16 proc. ir 26 proc.
 
Informacijos apie narystę ES trūkumą jaučiančių taip pat sumažėjo – nuo 40 proc. liepą iki 24 proc. gruodį.
 
Kaip parodė apklausa, daugiausia informacijos apie Lietuvos narystę ES tyrimo dalyviai pageidautų gauti per televiziją (88 proc.), spaudą (52 proc.), radiją (48 proc.) ir rasti internete (37 proc.).
 
Žiniasklaidos veikla nušviečiant ES tematiką buvo įvertinta vidutiniškai: 9 proc. apklaustųjų nurodė, kad informacijos pateikimo apie ES žiniasklaidoje lygis yra aukštas, 56 proc. pareiškė, kad informavimo lygis yra vidutinis, ir 17 proc. – kad lygis yra žemas.
 
Labiausiai Lietuvos gyventojai nori sužinoti, kaip Lietuvoje panaudojama ES parama (77 proc.), kaip atstovaujama Lietuvos pozicijoms ES (69 proc.), ką veikia Lietuvoje išrinkti europarlamentarai (68 proc.) ir apie eurą (68 proc.).
 
Užsienio reikalų ministerijos užsakymu gyventojų nuomonės tyrimą atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Gruodžio 3-12 dienomis buvo apklausti 1003 pilnamečiai Lietuvos gyventojai 17 miestų ir 51 kaimuose.

2010 12 28 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt