trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuvių šeimai atsirūgo painūs COVID-19 ribojimai: dėl jų – ir žlugusi kelionė į Dubajų, ir teistumas
Dominykas Griežė
Unsplash
Laukiantieji oro uoste

Galimybių pasas, kaip žadėjo Vyriausybė, turėjo atverti daugelį durų ir kelių, tačiau tik Lietuvoje – jei nori keliauti į užsienį, iki šiol gali tekti susidurti su painiais COVID-19 nulemtais ribojimais ir biurokratija.

Galimybių pasas negarantuos, kad būsi įleistas į lėktuvą, o klausimas, ko reikia daugiau – ar sertifikato, kad esi skiepytas, ar PGR testo, gali būti labai keblus.

Ypač karčiai tokius ne visad aiškius reikalavimus keliaujantiems greičiausiai prisimins viena lietuvių šeima – šiai laiku nepadarytas PGR testas (apie kurį, kaip teigė, net nebuvo informuoti) lėmė žlugusią kelionę į Dubajų, o kelionę išgelbėti dar bandžiusi šeimos galva užsidirbo teistumą.

Vakcinavaisi? Nebūtinai keliausi

Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo išnagrinėta gan neįprasta byla – iki tol neteistas, aukštąjį išsilavinimą turintis vadybininkas Vidmantas Vilniaus oro uoste suklastojo SARS-CoV-2 testo sertifikatą, tačiau klastotė išaiškėjo ir vyras buvo apkaltintas dokumentų padirbinėjimu, sulaikytas, o vėliau ir nuteistas. Dabar jau buvęs šio teismo pirmininkas Marijus Kursevičius nuteistajam skyrė 1,7 tūkst. eurų baudą, tačiau dėl už grotų praleistos nakties ir ryto Vidmantui skirta bauda sumažinta iki 1,6 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, nusikaltimą Vidmantas padarė 2021 m. gruodžio 19 d. apie 3 val. nakties, kai su šeima ruošėsi skristi į Dubajų. Telefonu nufotografavęs žmonai išduotą SARS-CoV-2 testo sertifikatą, vyras redagavimo programėle pakeitė sertifikate nurodytus duomenis, įrašydamas vietoje žmonos savo duomenis.

Kaip paaiškėjo, taip drastiškai elgtis Vidmantą privertė neaiškūs reikalavimai. Vyras turėjo sertifikatą, jog yra skiepytas dviem vakcinos dozėmis. Nors valdžia anksčiau gan garsiai reklamavo ir žadėjo, kad po vakcinacijos atsivers daugelis kelių ir galimybių, oro uoste paaiškėjo, kad vien skiepų norint keliauti neužtenka.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras kaltę pripažino ir aiškino, kad su šeima ruošėsi skristi atostogų į Dubajų ir buvo susitvarkę visus reikiamus dokumentus, tačiau Vilniaus oro uosto pareigūnai Vidmantui jau laipinant į lėktuvą pranešė, kad skristi jis niekur negali, kadangi neturi PGR testo.

Vidmantas nurodė, kad jau buvo du kartus pasiskiepijęs, turėjo tai įrodantį sertifikatą, o kelionę organizavusi agentūra nieko neminėjo apie tai, kad reikės turėti PGR testą. Maža to, buvo vidurys nakties, lėktuvas – jau besiruošiantis kilti, tad išeičių iš padėties buvo mažai.

Vyras dar pabandė pasidaryti PGR testą oro uoste, tačiau atsakymas buvo pažadėtas tik apie pietus, kai lėktuvas jau bus seniausiai pakilęs, nuskridęs ir nusileidęs Dubajuje. „Kadangi man neleido skristi be PGR testo, žlugo kelionė, todėl pradėjau galvoti, kaip išspręsti iškilusią problemą“, – ikiteisminio tyrimo metu pasakojo vyras.

Gelbėdamas kelionę padirbo dokumentą

Kad nežlugtų kelionė, Vidmantas nutarė sukčiauti – kadangi žmona dėl turimo mažo vaiko nesiskiepijo, buvo pasidariusi PGR testą, o pastarąjį vyras turėjo savo telefone. Telefonu pakeitęs šiame dokumente žmonos duomenis savo duomenimis, vyras dokumentą atsispausdino, o sutuoktinę ramino, kad viskas gerai – kelionė įvyks, pavyko susitvarkyti. „Neturėjau kitos išeities“, – aiškino nuteistasis.

Tačiau kelionė taip ir neįvyko – jau perėjus patikrą, Vidmantą susirado pareigūnai, kuriems užkliuvo įtartinas PGR testas. Vyras buvo sulaikytas ir perduotas policijos globai, už grotų praleido likusią dalį nakties.

Už dokumentų klastojimą vyrui grėsė didesnė – 2550 eurų dydžio – bauda. Tačiau teismas atsižvelgė į tai, kad prieš tai lietuvis nebuvo teistas, taip pat ir į aplinkybes, dėl kurių buvo padarytas nusikaltimas, kaltinamojo prisipažinimą, todėl baudą sumažino trečdaliu.

2022 02 14 09:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt