ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Lietuvių simpatijos – J. Bideno pusėje, rodo apklausa
Alfa.lt

Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose daugiau lietuvių norėtų demokrato Joe Bideno (Džo Baideno) pergalės, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Tyrimo metu tūkstančio gyventojų buvo klausiama, kuris iš kandidatų būtų geriau Lietuvai. 32,5 proc. apklaustųjų pasirinko J. Bideną, o 18,1 proc. – antrosios kadencijos siekiantį respublikoną Donaldą Trumpą. Beveik pusė apklaustųjų neturėjo nuomonės.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala sako, kad apklausa atspindi daugumoje Europos šalių vyraujančias tendencijas. Jo teigimu, neigiamą europiečių nusistatymą lemia kontroversiški prezidento D. Trumpo pasisakymai bei gausi kritika, kurios jis susilaukia žiniasklaidoje.

„Ankstesni tyrimai taip pat rodė, jog D. Trumpas yra mažiau palankiai Lietuvoje vertinamas lyderis nei buvę JAV prezidentai, pavyzdžiui, Barackas Obama. Savo ruožtu J. Bidenas yra lengviau nuspėjamas, viešėjęs ir Lietuvoje, tad, net ir respondentams nesigilinant į konkrečias jo politikos idėjas, asmenybė, galima manyti, atrodo patrauklesnė“, – BNS sakė L. Kojala.

Jo teigimu, J. Bideno retorika būtų būtų nuosaikesnė, jis labiau nei D. Trumpas akcentuotų daugiašales institucijas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius teigia, kad lietuviai „labiau remia J. Bideną, nes jis žada griežčiau elgtis su Rusija, nuosekliau palaikyti NATO, vykdyti tradicinę JAV politiką Baltijos šalių atžvilgiu“.

JAV prezidento rinkimai vyksta antradienį, lapkričio 3-ąją.

----------

Tikslūs tyrimo rezultatai:

Klausimas: „Lapkričio 3 dieną vyks JAV prezidento rinkimai. Kaip manote, kuris iš dviejų pagrindinių kandidatų būtų geriau Lietuvai?“

Atsakymai: Donaldas Trumpas – 18,1 proc.; Joe Bidenas – 32,5 proc., neturiu nuomonės/sunku pasakyti – 49,5 proc.

Spalio 9–18 dienomis dienomis apklaustas 1001 18 metų ir vyresnis Lietuvos gyventojas, interviu respondentų namuose 27 miestuose ir 44 kaimuose.

2020 11 03 09:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt