ketvirtadienis, liepos 2 d.
Lietuvių turistams rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Egiptą
tiesa.com

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į rugpjūčio 14 dienos įvykius Egipte ir šalyje paskelbtą nepaprastąją padėtį, rekomenduoja Lietuvos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą, ypač į didžiuosius šalies miestus.

Šiuo metu esantiems ar Egipte gyvenantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama būti budriems, vengti bet kokių masinių susibūrimo vietų, demonstracijų, laikytis nustatytų apribojimų, atidžiai sekti naujausius agentūrų pranešimus, su savimi visada turėti asmens tapatybės dokumentą.

Kelionių agentūros pranešė, kad jau atostogaujantys Egipte nėra verčiami nutraukti atostogas, tačiau kai kurių lankytinų vietų lankymas yra ribojamas.

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Egipte atidžiai stebi padėtį ir, atsižvelgiant į įvykių raidą, operatyviai informuos Lietuvos piliečius apie saugumo padėties pasikeitimus.

Padėtis Egipte išlieka sudėtinga ir nenuspėjama. Rugpjūčio 14 d., kai saugumo pajėgos pradėjo jėga griauti nuverstojo prezidento Mohamedo Mursio šalininkų protesto stovyklas, šalyje naujausiais duomenimis žuvo per 600 žmonių. Tą pačią dieną Egipte mėnesiui paskelbta nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 14 d. komendanto valanda įvesta 14-oje Egipto provincijų (nuo 19 val. iki 6 val. ryto). Šiuo metu komendanto valanda nėra įvesta Hurgadoje ir Šarm al Šeiche.

URM duomenimis, Lietuvos piliečiai per trečiadienio įvykius Egipte nenukentėjo. Dėl pagalbos į ambasadą niekas nesikreipė.

2013 08 16 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt