trečiadienis, gruodžio 2 d.
Lietuvoje gimė ketvertukas
tiesa.com

Spalio 18-osios ryte Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė ketvertukas – jaunai šeimai tai pirmieji vaikai.

Kaip pranešė Kauno klinikos, jaunai šeimai iš Panevėžio gimė trys sūnus ir dukra, du berniukai – identiški dvyniai.

Trys berniukai ir mergaitė gimė ketvirtadienį, apie 9.30 val. Visi naujagimiai mamos įsčias paliko paeiliui, kas minutę. Pirmasis dienos šviesą išvydo sūnus, antroji į pasaulį pasibeldė dukra ir po kelių minučių – dar du sūnūs.

Kad bus ketvertukas buvo sužinota jau 11–ąją nėštumo savaitę, tai matėsi labai aiškiai. Penktadienį po pietų žiniasklaidai išsamiai šį atvejį pristatę medikai tvirtino, kad nuo to laiko motinos tikrinimas vyko labai dažnai, moterį teko drąsinti ir raminti, kad viskas bus gerai.

Vaikai gimė 32-ąją nėštumo savaitę, juos gimdymo metu priėmė apie 20 klinikos specialistų komanda, naujagimiai iš karto buvo perkelti į intensyvios terapijos skyrių, jiems reikėjo suteikti pagalbą, bet greitai jie jau patys kvėpavo savarankiškai.

Daugiausiai – 2004 gramus – svėrė mergaitė, berniukų svoriai – 1808, 1668 ir 1504 gr.

Ketvertukas artimiausias savaites turėtų praleisti ligoninėje.

Kaip teigia Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas Vladas Gintautas, ketvertukai gimsta išties retai, o šiais metais ketvertuką, anot jo, galima vadinti šimtmečio ketvertuku.

Paskutinį kartą ketvertukas Kaune gimė prieš trejus metus – 2015-aisiais.

2018 10 19 13:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt