šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Lietuvoje gyventi bus brangiau nei Lenkijoje ir net JK
tiesa.com

Kylanti Lietuvos ekonomika džiugina šalies gyventojus, tačiau jau greitu metu dauguma jų supras, kad infliacija, kurios dėka išaugo pajamos, jas ir ištirpdė. Tad tendencija bus ta pati – Jungtinėje Karalystėje (JK) kainos džiugins labiau nei Lietuvoje.

Anot ekonomisto, "Nordea" banko ekonomisto Žygimanto Maurico, jau kurį laiką kylanti infliacija ne tik papildė lietuvių kišenes, bet jas tuo pačiu ištuštino kylančios kainos. Pastarosios ir toliau kils, tad pigiau apsipirkti bus ir toliau galima Lenkijoje, taip pat ir Jungtinėje Karalystėje.

Juodąją infliacijos pusę lietuviai savo kailiu skaudžiausiai pajus šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje – kainos šalyje bus smarkiai pakilusios ir svetur apsipirkti pigiau vyksime dar dažniau.

Tiesa, prognozuojama, kad ir toliau sparčiai mažės nedarbas, o atlyginimai kils. Juos anksčiau stabdę tokie veiksniai kaip krentančios naftos kainos, neutrali fiskalinė politika ir Rusijos ekonomikos krizė, dabar nebeegzistuoja. Tad vidutiniškai atlyginimai gali augti netgi 10 proc. ir daugiau, rašė portalas delfi.lt.

Ekonomistas įspėjo, kad mūsų kainos sparčiai vejasi turtingesnes šalis, todėl Lietuva greitai gali tapti nekonkurencinga. "Mes tapsime brangi šalis prieš tapdama turtinga", - prognozavo Ž. Mauricas.

2017 04 24 12:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt