šeštadienis, liepos 11 d.
Lietuvoje keisis pensijų išmokėjimo tvarka
tiesa.com

Jau kitais metais bus perskaičiuotos absoliučiai visos pensijos skiriamos vyresnio amžiaus gyventojams. Gaunama suma keisis ir jau gaunantiems pensiją bei tiems, kurie dar tik ją gaus. 2018 metais keisis ir pensijinio amžiaus riba. Norint gauti pinigus iš valstybės reikės būti išdirbus bent 35 metus.

Nuo kitų pradžios įsigalioja nauja Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo redakcija. Joje parašyta, kad visos jau mokamos pensijos bus indeksuojamos arba didinamos bent 7 procentais jau sausio mėnesį, tačiau tai nereiškia, kad vyresnio amžiaus žmonių piniginės smarkiai papilnės.

Šie pokyčiai palies daugiau kaip pusę milijono Lietuvos piliečių, tačiau kai kam net ir po perskaičiavimo pensijos dydis gali likti toks pats, jeigu nebus pakankamo darbo stažo sukaupto per visą gyvenimą.

Tačiau tokių naujų pokyčių nepripažįsta jau pensijas gaunantys asmenys, kurie jaučiasi apgauti. Esą tiek laiko žadama, kad pensijos didės, tačiau jos gali nei kiek nepakisti. Kitą savaitę Lietuvos pensininkų sąjunga planuoja mitingą prie Seimo, kad pensininkams aiškiai ir konkrečiai būtų atsakyta į kylančius klausimus ir šie nebūtų vedžiojami už nosies.

2017 09 20 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt