ketvirtadienis, vasario 25 d.
Lietuvoje krepšinis jau praeitis, arba kaip pasirinkti įdomesnę fizinę veiklą
Alfa.lt

Turbūt daugelis iš mūsų pamename, tuos laikus kai Lietuva garsėjo ir didžiavosi krepšiniu. Buvo sukurta ne vienas himnas šiai Lietuvoje populiariai sporto šakai. Žiniasklaidoje nuolat afišuojama, kad Lietuvoje krepšinis yra antra religija. Bet ar tikrai krepšinis vis dar antra religija Lietuvoje? Jau pakankamai seniai nepasiekia tokių rezultatų kaip anksčiau, o ir vis mažiau matysime sportuojančio jaunimo krepšinio aikštelėje. Bet visuomet yra žodelis „bet“. Jeigu jau vadinamės krepšinio šalimi, tai kas tai pasakė?

Populiarėja įvairesnė fizinė veikla

Reikia pripažinti, kad jau pakankamai senai Lietuvos žmonės domisi labiau vis įvairesnėmis sporto šakomis. Pastaruoju metu didesnio dėmesio susilaukia plaukimas, kovų menai, regbis, golfas ir pan. Deja, tik šiuo metu pasaulyje siaučianti pandemija sustabdė atrodo bet kokią veiklą, daugelis iš mūsų yra priversti likti namuose ir atsisakyti sporto klubų, todėl natūraliai mažėja mūsų fizinis aktyvumas. Tačiau poreikis išlaikyti fizinę, emocinę sveikatą lieka, todėl tenka rinkti kitas alternatyvas.

Žmonių domėjimąsi kitomis laisvalaikio veiklomis, pastebėjo Golfo takelių gamintojas Tomas Žemgulys: „Apie 60 procentų mano aplinkoje esančių žmonių, tai yra potencialių klientų, kolegų, draugų nesidomi krepšinio varžybomis, nedomina varžybų rezultatai, visi noriai žiūri kitas sporto šakas.“

Fizinis aktyvumas – būdas emocinei savijautai pagerinti

Pastaruoju metu, žmonės labiau linkę domėtis ir patys praktikuoti laisvalaikio užsiėmimus - judėjimą ar sportą, kuris būtų ne vien fiziškai naudingas, bet ir emociškai, teigiamai veiktų psichologinę nuotaiką, ugdytų dėmesingumą. Dalis žmonių renkasi tik fizinę veiklą, dalis renkasi praktikuoti jogą, meditaciją, kvėpavimo užsiėmimus, sportinį laipiojimą, golfą ir pan. Tai veiklos, kurios reikalauja dėmesio sutelkimo, loginio mąstymo.

Didžiosios Britanijos nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, tik 17 proc. moksleivių reguliariai užsiima fiziniu aktyvumu. Reikėtų pastebėti, kad susidomėjimas fizine veikla formuojasi vaikystėje, todėl svarbu formuoti tinkamą požiūrį į sportą jau ankstyvame amžiuje.

Vaikai, patiriantys psichologinius sunkumus, dažnai vengia fizinės veiklos, todėl specialistai rekomenduoja komandinį sportą ar susirasti fizinio aktyvumo bendraminčių. 2018 m. Glazgo Kaledonijos universiteto ekspertai apklausė daugiau nei 80 000 parkuose bėgiojančių žmonių. 89% respondentų teigė, kad po bėgimo kartu su draugais ar bendraminčiais, jų nuotaika ir psichologinė būklė pastebimai pagerėjo.

Golfas – viena iš įdomesnių fizinių ir emocinių veiklų

Norėtume paminėti vieną iš tokių veiklų - Golfą. Sveikatos specialistė Ina Valeckienė pasakoja apie atliktą tyrimą, kurį 2018 m. atliko Caroline Shults pasitelkdama dvi atskiras 30-ies vaikų grupes, kurių viena kasdien žaidė golfą, o kita futbolą. Šis tyrimas buvo atliekamas 3 mėnesius, o rezultatai nustebino: visi vaikai tiek žaidę golfą, tiek futbolą pasižymėjo sumažėjusia depresyvia nuotaika, streso bei nerimo lygiu, tačiau vaikų, kurie žaidė golfą atsparumas, kaip asmenybės savybė žymiai padidėjo, o tai rodo, kad golfo žaidimas padeda ne tik mažinti stresą, nerimą, depresyvią nuotaiką, tačiau ugdo ir kitas labai svarbias kiekvienam žmogui savybes, tokias kaip dėmesio sutelkimas.

Golfo takelių kūrėjas Tomas Žemgulys, rekomenduoja pabandyti paieškoti kitų alternatyvų, įdomesnių veiklų, kurios būtų įdomios ir motyvuotų jomis užsiimti dažniau. Pavyzdžiui, golfas gali tapti puikia alternatyva fiziniam aktyvumui, gerųjų savybių lavinimui bei padėti kovoti su depresyvia nuotaika, nerimu ir patiriamu stresu. Taip pat tai puiki alternatyva žaisti ir namie, įsidiegiant golfo takelius tiesiog namuose, esant karantinui.

2021 02 07 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt