antradienis, rugsėjo 22 d.
Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra
Alfa.lt

Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra, penktadienį pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

Anot tarnybos, vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių pasiekė vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

Lietuvos upėse visą liepos mėnesį vandens lygis buvo žemas. Net ir po pakankamai lietingų dienų upėse vandens lygis pakilo nežymiai, nes didžiąją kritulių dalį sugėrė sausa žemė.

Tarnybos teigimu, Nemuno ir Neries hidrologinis režimas yra labiausiai sureagavęs į kelerius metus besitęsiančias sausringas sąlygas. Šiose upėse hidrologinės sąlygos, atitinkančios hidrologinės sausros kriterijus, stebimos jau nuo liepos mėnesio pirmojo dešimtadienio. Šiuo metu hidrologinė situacija Nemune yra prasčiausia atsižvelgiant į pastaruosius ketverius metus.

Pirmąjį rugpjūčio dešimtadienį vyravę sausi ir šilti orai gerokai nusekino vandens telkinius. Vandens lygiui ir toliau žemėjant  vis daugiau upių pasiekia gamtosauginį debitą, kad būtų užtikrinamos minimalios ekosistemų gyvavimo sąlygos.  Gamtosauginis debitas šiuo metu stebimas Nemune ties Druskininkais, Nemajūnais, Kaunu ir Smalininkais, Lėvenyje ties Bernatoniais, Neryje ties Vilniumi, Šalčioje ties Valkininkais, Ūloje ties Zervynomis.

Artimiausiomis dienomis išsilaikys sausi orai, todėl visų upių vandeningumas mažai keisis.

2020 08 15 10:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt