ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Lietuvoje paskelbta hidrologinė sausra
Alfa.lt

Lietuvoje nacionaliniu mastu paskelbta hidrologinė sausra, pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija. 

Pasak pranešimo, sausringas laikotarpis paviršinio vandens telkiniuose prasideda, kai vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių pasiekia vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį. Tokia situacija susidarė buvo fiksuota penktadienį, rugpjūčio 14 dieną.

Aplinkos ministerija skelbia, kad Lietuvos upėse visą liepos mėnesį vandens lygis buvo žemas. Net ir po pakankamai lietingų dienų upėse vandens lygis pakilo nežymiai, nes didžiąją kritulių dalį sugėrė sausa žemė.

Didžiųjų Lietuvos upių Nemuno ir Neries hidrologinis režimas yra labiausiai sureagavęs į kelis metus besitęsiančias sausringas sąlygas. Šiose upėse hidrologinės sąlygos, atitinkančios hidrologinės sausros kriterijus, stebimos jau nuo liepos mėnesio. Šiuo metu hidrologinė situacija Nemune yra prasčiausia, atsižvelgiant į paskutinius 4 metus – nuo 2017 metų, kurie buvo itin lietingi, stebimas vandens lygių žemėjimas.

Rugpjūčio pradžioje vyravę sausi ir šilti orai gerokai nusekino vandens telkinius. Artimiausiomis dienomis išsilaikys sausi orai, todėl pagal Aplinkos ministerijos duomenis visų upių vandeningumas mažai keisis.

2020 08 18 12:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt