pirmadienis, spalio 25 d.
Lietuvoje planuojama steigti NATO analitinį padalinį
BNS
Fotobankas

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad po JAV sprendimo išvesti karius iš Afganistano ten kilus humanitarinei krizei būtina stiprinti tarptautinį saugumą.

Jo teigimu, vienas iš to elementų bus Lietuvoje planuojamas įkurti NATO analitinis padalinys.

„Mes jaučiamės saugūs, palaikome glaudų kontaktą su NATO sąjungininkais, su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tačiau šiandien mums labai svarbu spręsti savo saugumo klausimus – jie bus sprendžiami operatyviai ir nedelsiant“, – ketvirtadienį LRT laidai „Dienos tema“ sakė G. Nausėda.

„Mūsų sąjungininkai yra pasirengę vykdyti tas pareigas, kurias privalo vykdyti. Konkrečiai – netrukus bus įstatymo priėmimas ir dėl tam tikro analitinio NATO padalinio su strateginės komunikacijos ir analitiniais gebėjimais kūrimo mūsų šalyje“, – pranešė jis.

JAV baigiant išvesti karius iš Afganistano Talibanas perėmė valstybės kontrolę. 

Dešimtys tūkstančių žmonių bando pabėgti iš šalies nuo prognozuojamo griežto islamistų valdymo ar baimindamiesi tiesioginio keršto už pastaruosius du dešimtmečius valdžiusios Vakarų remtos vyriausybės palaikymą. Savo piliečius evakuoja ir užsienio valstybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 20 08:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt