antradienis, gegužės 17 d.
Lietuvoje registruota pirma vaiko mirtis nuo koronaviruso: mažyliui buvo vos vieneri
BNS
Pixabay

Lietuvoje registruota pirma vaiko mirtis nuo koronaviruso, rodo Statistikos departamento duomenys.

Tą šeštadienį vėlai vakare savo „Facebook“ paskyros įraše patvirtino ir Statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus analitikas Jonas Bačelis.

Anot jo, vaikas mirė rugsėjo mėnesį, tačiau tikslią mirties priežastį dar turėjo nustatyti Valstybinė teismo medicinos tarnyba.

„Kitaip tariant, tas vienų metų amžiaus vaikas mirė ne tik turėdamas teigiamą COVID testą, bet teismo medicinos ekspertizė nustatė, kad jo pagrindinė mirties priežastis buvo COVID“, – rašė J. Bačelis.

„Atlikti kraujo tyrimai, kuriuose stebėti virusinės infekcijos požymiai. Stacionarinio gydymo tėvai tuo metu atsisakė, vaikas buvo išleistas į namus su rekomendacijomis dėl simptominio gydymo“, – teigė E. Lysovienė.

Gydytoja aiškina, kad, neįtarus koronaviruso, paskirtas simptominis gydymas. Kokia buvo vaiko būklė grįžus namo, E. Lysovienė negalėjo komentuoti. Vaikas mirė kitą dieną – rugsėjo 1-ąją.

Iki šiol jauniausio žmogaus mirtis buvo registruota 20–29 metų amžiaus grupėje.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nuo koronaviruso iš viso mirė 6974 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 12 09:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt