šeštadienis, vasario 27 d.
Lietuvoje sugautas Vokietijos pilietis, pagal musulmonų tradicijas sesers mylimajam surengęs žiaurią egzekuciją
tiesa.com
twitter nuotrauka

Lietuvos teisėsaugai į nagus pakliuvo ir į Vokietiją buvo perduotas šios šalies pilietis, čečėnų tautybės Elbekas Mataevas, kartu su broliu surengęs kruviną egzekuciją netekėjusios sesers draugui. Musulmonų tradicijomis vadovavęsi broliai auką nuošalioje vietoje žiauriai sumušė ir privertė prieš kamerą išsižadėti draugystės su jų seserimi.

Vokietijoje ketverių metų laisvės atėmimo bausme nuteistas E. Mataevas slapstydamasis nuo teisingumo spruko net iki Lietuvos, tačiau čia bėglio gaudynės baigėsi – jis buvo sulaikytas gruodžio 9 d. Vilniaus apygardos teismas prieš Kalėdas priėmė sprendimą suimtą vyrą išduoti Vokietijai, kur jam teks atlikti paskirtą bausmę.

Lietuvoje slapstęsis E. Mataevas 2017 m. balandį Erfurto žemės teismo buvo nuteistas už žiaurią egzekuciją, kurią kartu su broliu surengė sesers draugui, besiruošusiam piršlyboms ir vestuvėms. Bylos metu paaiškėjo, kad abu broliai Mataevai, vadovaudamiesi pagal islamo nuostatas suformuotu garbės supratimu, nesitaikstė su nukentėjusiojo draugyste su jų netekėjusia seserimi, taip pat priešinosi minčiai, kad vyras jų seseriai pasipirštų šeimos akivaizdoje.

2015 m. gruodžio 20 d. abu Vokietijos piliečiai pamokė potencialų jaunikį, surengę smurtinę egzekuciją. Broliai pasiūlė nukentėjusiajam susitikti kaljanų bare, vėliau pasiėmė vyrą ir automobiliu „Volkswagen Passat“ vežiojo po Erfurto apylinkes, kol keleivis prarado orientaciją. Broliai Gataevai pasiūlė vyrui nuošaliame kelyje sukalbėti vakarinę musulmonų maldą, tačiau, keleiviui išlipus iš automobilio, E. Mataevas netikėtai smogė jam kumščiu į veidą.

Nelauktą smūgį gavęs vyras nukrito, krisdamas susilaužė kulkšnies šoninį kaulą, o abu broliai toliau mušė ir spardė auką. Vėliau vienas iš brolių iš bagažinės paėmė pakavimo juostą, kuria surišo aukai rankas ir kojas, tuomet į burną įkišo kojinę ir galvą taip pat apvyniojo lipnia juosta.

E. Mataevo brolis tuomet ėmė surištą vyrą badyti beisbolo lazda. Broliams nedaug trūko iki žmogžudystės – greitai paaiškėjo, kad dėl kojinės ir pakavimo juostos surištas vyras negalėjo kvėpuoti. Atlaisvinę kvėpavimo takus broliai toliau tęsė egzekuciją – badė vyrą beisbolo lazda ir reikalavo tylėti. Palaužę nukentėjusįjį psichologiškai, broliai paėmė jo mobilųjį telefoną ir ėmė jį filmuoti, reikalaudami prieš kamerą prisipažinti, kad draugystė su jų seserimi buvusi klaida, jis esąs kaltas ir turi prašyti atleidimo.

Nufilmavę „atgailą“, čečėnai toliau mušė savo auką, galiausiai E. Mataevo brolis ėmė vyrui grasinti peiliu – jei šis ką nors pasakys policijai, tai „bus tikras mirties nuosprendis“, mat jį nužudys jie patys, jų tėvas ar kuris nors kitas čečėnas. Broliai galiausiai auką išlaisvino, tačiau vyras patyrė akiduobės lūžių, galvos smegenų traumą. E. Mataevo veiksmai buvo kvalifikuoti kaip pavojingas sveikatos sutrikdymas.

2019 12 30 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt