trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Lietuvoje vaikus augina 20 proc. homoseksualių šeimų
tiesa.com

Nors Lietuva dažnai nuskamba kaip šalis, kurioje gajos homofobinės nuotaikos, tačiau daugelis netradicinės lytinės orientacijos porų gyvena pilnavertį gyvenimą. Nemažai jų augina vaikus. Kaip pranešė delfi.lt, įvairovės ir edukacijos namai atliko tokį tyrimą, kuris atskleidė, kad vaikus Lietuvoje augina apie 20 proc. homoseksualių porų.

 Apie šį tyrimą buvo kalbama „Žinių radijo“ laidoje „Žmogus žmogui“, kurioje publicistas Donatas Paulauskas sakė, kad daugiausiai tai dviejų mamų šeimos, tačiau ir ir tokių, kuriose – vaiką augina du tėčiai. Tiesa, nors netolerancijos ir išpuolių atvirai jie nepatiria, tačiau teisiškai tokios šeimos nėra apsaugotos.

Pokalbio dalyviai pabrėžė, kad didžioji dalis tokių porų su vaikais „atsirado“ tuomet, kai iširo prieš tai puoselėtas žmonių ryšys. Tai yra šeima išsiskyrė, kai vienas jos narių suprato savo tapatybę.

Pasak teisininkės Laimos Vaigės, jau yra tokių šeimų, kurios vaikų susilaukė donorų pagalba. Tačiau toks būdas Lietuvoje vis dar nėra įteisintas ir labai rizikingas. Mat nors šeima ir pasirašo susitarimą, kad moteris, pagimdžiusi vaiką, atsisako teisių ir pažada nedalyvauti jo gyvenime, teisiškai tai niekinis dokumentas.

Homoseksualų šeimų vaikai nėra teisiškai apsaugoti ir kitais atžvilgiais. Pavyzdžiui, kalbant apie globą arba turtinius santykius. Mat mirus vienai iš mamų arba tėčių, vaiko globa automatiškai perduodama giminaičiui, bet ne likusiam gyvam partneriui, kuris kartu augino vaiką ir juo rūpinosi. Toks pats principas galioja ir kalbant apie turtą.

2014 05 13 15:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt