sekmadienis, liepos 5 d.
Lietuvoje viešėjo humanoidė Sofija
tiesa.com

Lietuvoje svečiuojasi pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę. Sofija jau yra kalbinta daugelio didžiųjų pasaulio žiniasklaidos priemonių. Lietuvoje jai teko pirmą kartą suvaidinti seriale.

Dirbtinio intelekto šedevras Sofija geba ne tik savarankiškai kalbėti, atsakyti į užduodamus iš anksto neparuoštus klausimus, bet ir juokauti bei reikšti kitas emocijas. Sofiją 2015 metais sukūrė Honkonge įsikūrusi kompanija „Hanson Robotics“ ir nuo to laiko humanoidė aplankė didžiausias pasaulio konferencijas, tarp jų – Pasaulio ekonomikos forumą bei pasaulinį suvažiavimą „Dirbtinis intelektas gėriui“. Sofija dalyvavo vienoje populiariausių JAV televizijos laidų – „Tonight show“ bei daugelyje kitų. Įdomiausia tai, kad Sofija yra pirmoji humanoidė pasaulyje gavusi pilietybę – ją jai suteikė Saudo Arabija.

„Kurdami tokius robotus kaip Sofija siekiame sukurti humanoidą, kuris gali suprasti žmones ir mumis rūpintis. Mums svarbu, kad žmonės galėtų bendrauti su Sofija tokiu pačiu būdu, kokiu kalba su draugais; kad Sofija suprastų socialinį pasaulį taip pat, kaip supranta fizinį“, – leidiniui „Business Insider“ sausio mėnesį sakė humanoidės kūrėjas Davidas Hansonas.

Sausio mėnesį TV3 eteryje startuos naujas serialo „Šviesoforas“ sezonas. Jame žiūrovai išvys ir sceną su humanoide Sofija. Humanoidė konsultuos aktoriaus Povilo Laurinkaus vaidinamą personažą Edviną.

Edvinas labai liūdi po skyrybų su žmona ir nori ją susigrąžinti, todėl humanoidės Sofijos klausinės apie tai, ko nori moterys ir kaip geriausiai joms įtikti. Tiesa, aktoriaus Povilo Laurinkaus teigimu – „net robotai nežino, ko nori moterys“. Po pokalbio su Sofija Povilas teigė, jog humanoidė užjautė jo personažą netekus žmonos, tačiau į dideles diskusijas apie jausmus nesileido: „Jai labiau rūpėjo dirbtinis intelektas ir savi reikalai. Tai joje buvo labai žmogiška“, – sakė Povilas. Jis tikino, jog susitikimas su Sofija truputį priminė fantastinį filmą.

2017 12 20 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt