penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Lietuvos bankas išleidžia pirmąją skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN
Alfa.lt

Lietuvos bankas (LB) ketvirtadienį išleidžia pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN.

Centrinio banko teigimu, taip pradedamas naujas etapas numizmatikos istorijoje, o kartu šis projektas – viena pirmųjų galimybių pradėti svarstyti skaitmeninių pinigų klausimą.

Blokų grandinės technologijos (blockchain) pagrindu sukurtą LBCOIN sudaro šeši skaitmeniniai žetonai ir viena fizinė kolekcinė sidabro moneta. Ketvirtadienį 8 val. ryto e. parduotuvėje lbcoin.lb.lt prasidės prekyba 4 tūkst. LBCOIN monetų (24 tūkst. skaitmeninių žetonų ir 4 tūkst. fizinių kolekcinių sidabro monetų).

Moneta skiriama 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Aktui ir dvidešimčiai jį pasirašiusių signatarų. Kiekvienas skaitmeninis žetonas vaizduoja vieną iš dvidešimties signatarų. Skaitmeniniai žetonai suskirstyti į šešias kategorijas pagal signatarų veiklos sritis.

Pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, žmogus gaus šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, tačiau tik surinkęs šešis skirtingų kategorijų žetonus juos galės išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą.

Žetonus bus galima įsigyti ir laikyti Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje, juos dovanoti ir jais keistis su kitais kolekcininkais, pervesti į NEM viešajame tinkle esančią skaitmeninių žetonų piniginę. Lietuvos bankas atskirai nepardavinės fizinių kolekcinių monetų.

Po 30 mėnesių LB e. parduotuvė taps nepasiekiama ir visi joje esantys skaitmeniniai žetonai bus sunaikinti. Todėl, pasak LB, pirkėjai iki to laiko turės pasirūpinti turimais žetonais – pasikeisti juos į fizinę kolekcinę monetą, padovanoti juos ar pervesti į viešąjį NEM tinklą.

LBCOIN monetos kaina sieks 99 eurus. Fizinė LBCOIN kolekcinė moneta – sidabrinė, kredito kortelės dydžio ir formos, o jos nominalas – 19,18 euro. 

2020 07 23 14:09
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt