antradienis, rugpjūčio 4 d.
Lietuvos ekonomikos augimas didžiausias ES
tiesa.com

Lietuvos ekonomika atsigauna, o bendrasis vidaus produktas (BVP) augo ir pirmąjį šių metų ketvirtį. BVP augimas šiek tiek sulėtėjo, lyginant šį ketvirtį su praėjusiu, bet jis vis tiek didesnis nei prognozavo ekonomistai, ir siekė 3,4 proc. Litine išraiška – tai 26,355 mln. Lt. Šalies ekonomika sparčiausia auga visoje Europos Sąjungoje ir šių pozicijų neapleidžia jau trečius metus iš eilės.

Remiantis Statistikos departamento pateiktomis išvadomis, šį ketvirtį, palyginti su praėjusių metų atitinkamu ketvirčiu, pridėtinė vertė augo daugumoje ekonominės veiklos rūšių įmonių. Šiemet BVP augimą daugiausiai įtakojo gamybos ir paslaugų (transporto ir saugojimo, didmeninės prekybos) sektoriai, kurių apimtys nuolat auga. Anksčiau Lietuvos BVP daugiausiai augino statybos sektorius, tačiau kol kas jis neatsigauna ir vis dar yra kriziniame lygmenyje.

Ekonimistai tvirtino, kad nors augimas pirmąjį šių metų ketvirtį ir buvo mažesnis nei paskutinį praėjusiųjų metų, tačiau tai laikina. Prognozuojama, kad ekonomika ir toliau kops į viršų ir sparčiau negu pernai.

Apie stiprėjančią ekonomiką liudija ir gyventojų pasitikėjimo rodikliai, kurie nuolat auga ir šiuo metu yra aukščiausi per paskutinius penkerius metus. Manoma, kad gyventojai taip mano dėl augančių, nors ir lėtai, atlyginimų.

2013 05 02 09:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt