trečiadienis, spalio 20 d.
Lietuvos europarlamentarų balsai LGBT rezoliucijos balsavime išsiskyrė
Greta Burlėgaitė
Fotobankas
Vilija Blinkevičiūtė, Viktoras Uspaskich ir Andrius Kubilius

Antradienį Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje, kurioje raginama LGBT asmenų santuoką ar partnerystę, sudarytą vienoje iš ES valstybių, bendrai pripažinti ir kitose šalyse, Lietuvos išrinktų europarlamentarų balsavimo rezultatai išsiskyrė.

Socialdemokratai palaikė

EP ryšių su žiniasklaida atstovas Dovaidas Pabiržis Alfa.lt teigė, kad socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė bei Juozas Olekas balsavo už šią rezoliuciją. Aušra Maldeikienė ir Petras Auštrevičius taip pat nusprendė pritarti minėtai rezoliucijai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos partijos atstovas Valdemaras Tomaševski bei Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas balsavo prieš rezoliuciją, kurioje raginama pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę.

Konservatoriai susilaikė

Keturi Lietuvos išrinkti europarlamentarai – konservatoriai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius ir Liudas Mažylis bei valstiečių atstovas Bronis Ropė – nusprendė susilaikyti šiuo klausimu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Stasys Jakeliūnas balsavime nedalyvavo.

Primename, kad antradienį europarlamentarai priėmė rezoliuciją, kurioje ragina Komisiją ir ES valstybes pašalinti kliūtis, su kuriomis susiduria LGBT asmenys. EP tikina, kad tos pačios lyties asmenų santuoka ar partnerystė, sudaryta vienoje iš ES valstybių, turėtų būti bendrai pripažinta ir kitose valstybėse.

Daugiau informacijos apie rezoliuciją galite rasti čia.

2021 09 14 16:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt