sekmadienis, spalio 25 d.
Lietuvos kanapių rinka – viena sėkmingiausių pasaulyje
Alfa.lt

Nuo senovės lietuvių auginama kanapė pamažu grįžta į mūsų šalies laukus ir tai sulaukia tarptautinio dėmesio.

Portalo „Hemp industry daily“ išleistame perspektyviausių kanapių auginimo vietų sąraše greta tokių milžiniškų valstybių kaip Kinija ar JAV ypatingas dėmesys buvo išskirtas ir Lietuvai, netolimoje ateityje galinčiai tapti šios srities verslo gigante.

Pasak portalo, mūsų maža valstybė jau ir taip yra viena didžiausių kanapių augintojų ES, o šiuo metu ruošiami įstatymai, leisiantys ūkininkams gaminti produktus iš visos kanapės, galimai šio augalo auginimą pakels dar į neregėtas aukštumas.

Praėjusiais metais Lietuva užaugino daugiau nei 9 tūkst. ha kanapių. Tai yra dvigubai daugiau, nei užaugino Vokietija, o būtent ši šalis yra laikoma didžiąja žaidėja ES kanapių rinkoje.

Šiuo metu lietuvių ūkininkai gali auginti ES leidžiamas kanapių veisles pluoštui ir sėkloms, tačiau negali naudoti lapų ar žiedų niekam, išskyrus mokslinius tyrimus. Biomasę pardavinėti leidžiama tik užsienyje, augalo viršūnėlės privalo būti eksportuojamos, o CBD produktai yra uždrausti.

Šios sąlygos šalies ūkininkams buvo suteiktos 2014 m. įsigaliojusiame kanapių įstatyme. Tačiau įstatymų leidėjai šiuo metu ketina praplėsti augalo panaudojimo galimybes. 

Pagal ruošiamas pataisas, licencijuoti kanapių augintojai apdirbimui galės naudoti visas augalo dalis. Iš kanapių gaminami produktai, neturintys daugiau nei 0,2 proc. THC, taps legalūs pirkimui ir pardavimui, o juos bus galima tiek importuoti, tiek eksportuoti. 

2020 10 04 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt