ketvirtadienis, liepos 16 d.
Lietuvos krepšinio sirgalius apkaltintas rasizmu (papildyta)
tiesa.com

Britų dienraštis „Daily Mail“ išspausdino skaitytojų atsiųstas nuotraukas, kuriomis reiškiamas pasipiktinimas Lietuvos krepšinio sirgaliaus elgesiu per rungtynes su Argentina. Žalius marškinėlius vilkėjęs vyras du juodaodžius tvarkos prižiūrėtojus „pasveikino“ nacių pasisveikinimu – iškelta ir ištiesta dešine ranka.

Taip lietuvis reagavo į personalo prašymus atsisėsti ir netrukdyti kitiems žiūrovams stebėti varžybų. „Daily Mail“ sutiko su skaitytojų nuomone, kad toks žestas buvo rasistinis ir įžeidė du juodaodžius vyrus. Skaitytojai, atsiuntę nuotraukas, piktinosi, kad šalia buvę policininkai nesiėmė veiksmų ir neišvedė lietuvio iš arenos.

Policija pranešė, kad tiria incidentą, tačiau su rasizmu kovojančios labdaros organizacijos pareikalavo tokius atvejus vertinti griežčiau ir kitus žmones įžeidinėjančius sirgalius iškart šalinti iš varžybų. Vyras buvo triukšmingoje sirgalių grupėje, kuri aistringai palaikė Lietuvos rinktinę pirmose grupės varžybose su Argentina. Atsistoję lietuviai, anot „Daily Mail“, trukdė kitiems sirgaliams, sėdėjusiems už jų, stebėti rungtynes. Lietuviai tas rungtynes pralaimėjo 79:102.

Britų pora, kuri užfiksavo lietuvio poelgį, teigė, kad vyras rankos nenuleido, kol abu juodaodžiai prižiūrėtojai nenusileido laiptais iš tribūnos.

Metropoliteno policijos atstovė spaudai pranešė, kad pareigūnai tiria nuotrauka ir sieks nustatyti asmenis, kurie matomi joje. Labdaros organizacijų, kovojančiu su rasizmu, teigimu, šis lietuvio gestas D.Britanijoje gali būti įvertintas kaip kriminalinis nusikaltimas.

2012 07 31 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt