trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuvos medikai išvykti į Ukrainą – pasiruošę, laukia informacijos iš ukrainiečių
BNS
BNS foto
Medikai

Dvi Lietuvos medikų grupės išvykti į karo draskomą Ukrainą jau yra pasiruošusios, tačiau šiuo metu laukiama tikslesnės informacijos iš kolegų šioje šalyje, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patarėjas Marius Čiurlionis.

„Medikai yra pasiruošę, apmokyti, priemonės – irgi. Būsime pasirengę išvykti, vos tik gausime žalią šviesą iš Ukrainos“, – šios savaitės pabaigoje BNS sakė SAM atstovas.

Jo teigimu, tikslus išvykimo laikas priklausys nuo ukrainiečių.

„Jei reikės, galėsime išvykti jau ir kitą savaitę“, – sakė M. Čiurlionis.

Vykti į Ukrainą suformuotos dvi medikų grupės po 12 žmonių. Ministerijos atstovo teigimu, viena grupė yra anesteziologinio, kita – traumatologinio profilio.

Šiems žmonėms bus mokami atlyginimai, priedai, dienpinigiai, suteikiama nakvynė.

„Pagrindinis dalykas, ką turėjo išmokti medikai, tai – susipažinti su geopolitine situacija ir kaip elgtis, jeigu iškiltų bent menkiausia grėsmė gyvybei“, – teigė SAM atstovas.

Medikai greičiausiai vyks į Vakarų Ukrainą, kur karo veiksmų aktyvumas mažiausias.

Kremlius vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 03 12 17:36
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt