pirmadienis, gegužės 10 d.
Lietuvos moksleiviai sugrįš į mokyklas gegužę, o kaip kitose šalyse?
Alfa.lt

Kas svarbiau, mokinių žinios ar mokinių saugumas? Su tokia dilema susiduria ne tik Lietuvos Vyriausybė, kuri trečiadienį vis dėlto nusprendė, nuo kada vaikai pradės sugrįžti į mokyklas.   

Pradinių klasių mokiniai jau turi galimybę grįžti į mokyklas, jų tėvams sutikus kas 4–7 dienas darytis testavimą kaupinių metodu (kaupinis testavimo metodas – kai į vieną mėgintuvėlį yra surenkama daugiausiai iki penkių ėminių iš nosies gleivinės, specialus tamponėlis yra įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5–2 cm, todėl tyrimas yra mažiau nemalonus), nuo gegužės 3 d. abiturientams taip pat bus leidžiama sugrįžti į mokyklas organizuojant mišrų ugdymosi planą, sudarant galimybę turėti daugiau nei 50 proc. kontaktinių valandų. 

Vyriausybė trečiadienį leido nuo gegužės 10-osios grįžti į mokyklas 5-11 klasių moksleiviams, kartu patvirtino, kad grįžtantiesiems „juodosiose“ savivaldybėse pakaktų periodiškai atlikti greituosius antigeno testus dėl COVID-19. Karantino pakeitimuose numatyta, kad ugdymas mokyklose 5–11 klasėms bus „vykdomas mišriu būdu“, o be šiuo metu numatytos prievolės mokytojus ir moksleivius tikrinti profilaktiniu COVID-19 tyrimu, įtraukta ir galimybė jiems atlikti „savikontrolę galimai koronaviruso infekcijai nustatyti, kai antigenų testais testuotųsi patys“. 

Situacija kaimyninėse šalyse

Kitos Europos šalys jau seniai yra priėmusios sprendimus. Jungtinė Karalystė (JK) mokyklas atidarė dar kovo pradžioje. Studentai ir mokiniai turi reguliariai testuotis, tam, kad besimptomiai atvejai būtų laiku pastebėti ir nereikėtų mokyklų uždaryti vėl. Be to, kaukių dėvėjimas klasėse visiems mokiniams yra privalomas, toks nurodymas galioja iki balandžio pabaigos. 

Nors JK premjeras Borissas Johnsonas baiminasi, kad koronaviruso atvejų skaičius gali išaugti pradėjus mokiniams mokytis kontaktiniu būdu, jis laikosi nuomonės, kad didesnė rizika yra tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu, nes mokiniai ir taip pakankamai daug prarado dėl užsitęsusio karantino.

Estijoje ir Latvijoje epidemiologinė situacija kiek prastesnė nei Lietuvoje, tačiau ugdymo suvaržymai visose trijose šalyse taikomi itin panašūs. 

Estijoje nuo gegužės 3 d. planuojama į mokyklas grąžinti tik pradinių klasių mokinius. Vyresnieji moksleiviai ir toliau mokysis nuotoliniu būdu. Tuo tarpu Latvijoje šią savaitę kontaktiniu būdu mokytis pradeda 1–6 klasių mokiniai bei abiturientai. Dėl kitų klasių mokinių grąžinimo į mokyklas dar nėra aišku.

Testavimas audrina tėvų fantaziją

Ir mokiniai, ir jų tėvai palaiko sprendimą kuo greičiau pradėti kontaktinį mokymąsi, tačiau ne visi tėvai sutinka leisti reguliariai testuoti jų vaikus. 

Kauno savivaldybėje balandžio 26 d. vykusiame proteste mokinių tėvai aršiai pasisakė prieš reguliarų vaikų testavimą, aiškino, kad testus atlikinės tik tuomet, kai pasireikš koronavirusinės infekcijos simptomai. 

Kauno savivaldybė nesutinkantiems testuotis siūlo tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu. Nenorinčių reguliariai testuotis gali padaugėti, kai į mokyklas bus grąžinami ir kitų klasių mokiniai, su tuo savarankiškai tvarkytis bus paliktos savivaldybės.

2021 04 28 20:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt