sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Lietuvos pašonėje prasideda karo žaidimas
tiesa.com

Greta Lietuvos ketvirtadienį prasidėjo didžiulio masto bendros Rusijos ir Baltarusijos kariškių pratybos „Zapad 2017“. Manoma, jose dalyvaus kur kas daugiau pajėgų, nei viešai deklaruojama.

Iki rugsėjo 20-osios truksiančios pratybos „Zapad“ („Vakarai“) vyks Rusijos, Baltarusijos ir Kaliningrado srities teritorijose ir, Baltijos jūrojeo kai kurie jų veiksmai bus atliekami visai greta Lietuvos pasienio.

Skelbiama, kad pratybose dalyvaus 13 000 Rusijos ir Baltarusijos kariškių, tačiau Vakarų žvalgyba pateikia net keliskart didesnius skaičius.

Nors tokio pobūdžio bendros abiejų valstybių pratybos vyksta jau trečią kartą – jų būta ir 2009-aisiais, ir 2013 metais, – dėl pastaruoju metu tarp Rusijos ir Vakarų pasaulio tvyrančios įtampos joms skiriama itin daug dėmesio.

Manoma, jog šios karinės treniruotės bus puolamojo pobūdžio. Kai kurie Vakarų lyderiai „Zapad 2017“ netgi pavadino pratybomis pulti NATO.

Viešojoje erdvėje taip pat pasigirdo nuomonių, kad šitaip Rusija įžengs į Baltarusijos teritoriją ir iš jos nesitrauks, dėl to šioje šalyje praėjusį savaitgalį netgi surengtas protestas prieš kaimyninės šalies kariuomenę.

Iš Lietuvos taip pat girdėjosi pasisakymų apie pratybų keliamas grėsmes bei galimas provokacijas, tačiau atsakingi asmenys teigia, kad tokiems scenarijams pasiruošta.

„Lietuvos pasirengimas, kalbu ir apie jos saugumo kokybę, yra daug geresnis, žymiai aukštesnės kokybės, nei tai buvo per pastarąsias „Zapad“ pratybas 2013 metais, kai Lietuva praktiškai buvo viena. Dabar mes turime gynybos planus, NATO turi atskirus planus, mūsų pajėgos integruotos, ir tai nauja kokybė“, – anksčiau sakė Lietuvos seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Vytautas Bakas.

Jo pavaduotoja konservatorių atstovė Rasa Juknevičienė pažymėjo, kad „NATO laiku priimti sprendimai dislokuoti čia pajėgas, mūsų sprendimai stiprinti gynybą davė savo vaisių ir Rusija pristabdė karinę eskalaciją mūsų regione“.

„Zapad“ pratybos savo mastu ir turiniu yra tokios pačios, kaip ir anksčiau, jos turi puolamojo pobūdžio elementų, jų mastas yra daug didesnis, nei viešai deklaruojama, kaip ir buvo 2013 ar 2009 metais, bet šiandien aš jaučiuosi gerokai saugesnė negu 2013 metais, nors 2013 metais tokio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio nebuvo. Bet kadangi šiandien NATO visiškai pasiruošęs tokio pobūdžio provokavimui prie NATO sienų iš Rusijos pusės, todėl ir ta situacija yra palyginti rami“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

2017 09 14 10:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt