penktadienis, balandžio 16 d.
Lietuvos prekybos centrai neskuba į savo prekių asortimentą įtraukti greitųjų COVID-19 testų
Alfa.lt

Lietuvos prekybos centrai neskuba į savo prekių asortimentą įtraukti greitųjų COVID-19 testų. Didieji prekybos centrai praneša, kad šiuo metu Lietuvos rinkoje esantys greitieji COVID-19 testai yra skirti tik profesionaliam naudojimui, o ne savikontrolei. Maisto prekių parduotuvės laukia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimų šiuo klausimu.

„Prekybos tinklui „Rimi“ labai svarbu prekių kokybė ir patikimumas, todėl, prieš pirkėjams pasiūlant naują prekių kategoriją, privalome atsakingai įvertinti teisės aktus ir kitus reikalavimus bei įsitikinti, kad prekės juos visiškai atitinka ir yra visiškai saugios“, – Alfa.lt komentavo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė.

Panašiai greituosius testus vertina ir „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. Anot „Maximos“ atstovės, sveikatos priežiūros institucijoms pateikus rekomendacijas maisto prekių parduotuvėms dėl greitųjų COVID-19 testų, minėtas prekybos tinklas svarstytų apie testų prekybą.

„Мūsų žiniomis, šiuo metu Lietuvos rinkoje esantys greitieji COVID-19 testai yra skirti tik profesionaliam naudojimui, o ne savikontrolei, nes šių testų asmuo be specialių žinių namų sąlygomis naudoti negali.

Jeigu bus priimti SAM bei kitų atsakingų sveikatos priežiūros institucijų sprendimai ir rekomendacijos dėl greitųjų COVID-19 testų pardavinėjimo maisto prekių parduotuvėse bei atsiradus pirkėjų poreikiui įsigyti greitųjų testų, svarstytume jų prekybą“, – teigė E. Dapkienė.

„Iki“ prekybos tinklo komunikacijos vadovė Vaida Budrienė teigė, kad planų pardavinėti greituosius COVID-19 testus kol kas nėra. Tačiau, anot V. Budrienės, „Iki“ prekybos centras šios galimybės neatmeta.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė antrino prieš tai išsakytai pozicijai.

„Šiuo metu greitųjų COVID-19 testų pardavime neturime, stebime tendencijas kitose šalyse bei analizuojame situaciją ir galimybes“, – sakė L. Skersytė.

Vokietijos prekybos centrų tinklas „Aldi“ jau praėjusį šeštadienį ėmė pardavinėti greituosius COVID-19 testus maisto prekių parduotuvėse. Tiesa, jų nusipirkti spėjo ne visi, greitieji testai buvo išpirkti vos per kelias valandas.

Vokietijos vyriausybė mano, kad greitieji testai bus labai svarbūs per kitą pandemijos etapą. Vyriausybė pranešė, kad šio žingsnio tikslas yra suteikti žmonėms daugiau laisvės po kelis mėnesius trukusio karantino ir bendravimo apribojimų, tačiau ekspertai pabrėžė, kad greitieji testai yra mažiau patikimi nei įprasti PGR tyrimai.

2021 03 15 09:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt