antradienis, birželio 22 d.
Lietuvos prekybos centruose – neįprastas deficitas: rogių pardavimai kai kur išaugo beveik 20 kartų
Alfa.lt

Kiekvienais metais jau tradiciškai juokaujama, kad žiema kelininkus užklupo netikėtai. Tačiau šiais metais žiema netikėtai užklupo ir pardavėjus – netikėtai užėjus tikriems žiemiškiems orams rogės, čiuožynės ir panašios prekės buvo šluote iššluotos.

Praėjusią žiemą tikrai žiemiški orai didžiojoje Lietuvos dalyje taip ir nepasirodė, kai kuriose vietovėse per visą žiemą nepasitaikė galimybės išsitraukti roges, pačiūžas ar slides. O ir ši žiema nežadėjo labai žiemiškų orų – gruodį buvo vos keletas dienų, kai žiema išties panašėjo į žiemą. Todėl galiausiai užėjus šalčiams ir iškritus sniegui lietuviai patraukė ant kalnų, kalnelių ir į laukus.

Tačiau prieš tai patraukė į parduotuves, kad turėtų su kuo nusileisti nuo kalnelių – jei per žiemos šventes ne vienoje parduotuvėje rogės ir kitos žiemos sporto prekės stovėdavo neliečiamos, kaip nekviestos prašalaitės, dabar šių prekių daugelyje parduotuvių arba apskritai nelikę, arba likę keli brokuoti vienetai.

Pardavėjai sako, kad rogučių pardavimai yra išaugę dešimtimis kartų, sandėliuose šių prekių faktiškai nelikę, dabar deramasi su tiekėjais, kad rogės ir kitos prekės kuo greičiau vėl atsirastų prekyboje.

Pardavimai augo ne procentais, o po 20 kartų

Pasiteiravus didžiųjų lietuviškų prekybos ir internetinės prekybos tinklų paaiškėjo, kad, orams vis žiemiškėjant, rogių ir panašių prekių pardavimai ėmė augti net ne procentais, o kartais.

„Praėjusią savaitę su iškritusiu pirmuoju sniegu rogučių ir čiuožynių, slidžių paklausa išaugo pastebimai.

Skaičiuojame, kad pirmosiomis sausio dienomis parduota 3 kartus daugiau žiemos sporto prekių nei per visus 2020-uosius.

Iš principo yra parduotos visos rogučių ir čiuožynių atsargos, todėl prašome pirkėjų vengti bereikalingo ėjimo į parduotuves, ieškant šių prekių“, – situaciją komentavo „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Vienos didžiausių Lietuvoje internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė nurodė, kad iškritus sniegui lietuviai rogutes ėmė pirkti masiškai – nežiūrėdami į modelį ar spalvą, bet norėdami gauti prekę dar tą pačią dieną. Pasak R. Strazdauskaitės, šiuo metu parduotuvės atsargos taip išsekusios, kad prekyboje realiai likusios vos vieno modelio rogės.

„Pernai metų sausį žiema buvo be sniego, tad natūralu, kad šiemet rogučių ir įvairių čiuožynių pardavimai žymiai didesni. Jei pirmąjį sausio savaitgalį šių prekių pardavimas rodė kylantį klientų susidomėjimą aktyviu laisvalaikiu lauke, tai iškritus gausesniam sniegui pardavimai šoktelėjo ir buvo jau kone 20 kartų didesni.

Klientai pirko čiuožynes ir įvairias rogutes, t. y. ir plastikines, ir medines, ir pripučiamas, netgi nedaug savo dizainu pasikeitusias, daugelį metų žinomas metalines Lietuvoje gaminamas roges. Iš viso siūlėme daugiau nei tris dešimtis skirtingų modelių prekių.

Ir tenka pripažinti, kad rinkosi daugiausia pagal pristatymo terminą, norėdami užsakymą gauti tą pačią ar kitą dieną, ir mažai kas svarstė dėl modelio ar spalvos. Tad mūsų sandėlyje turėtų prekių atsargos išseko, liko vos vieno modelio rogės.

Šiuo metu intensyviai dirbame su tiekėjais, ir greitu metu atsivežtume į savo sandėlį papildomą rogių kiekį, tad pasiūlysime klientams jų daugiau bei su greitu pristatymu. Tiesa, su pristatymo terminu, kuris siekia nuo 1 iki 3 savaičių, šiuo metu „Pigu.lt“ prekybos centre internete yra vienas didžiausių asortimentų Lietuvoje – apie 60 skirtingų rogučių modelių. Tačiau suprasdami, kad žiemos pramogų mėgėjams rogių ar čiuožynių reikia čia ir dabar, dedame visas pastangas, kad galėtume pasiūlytume tos pačios ar kitos dienos pristatymą“, – teigė R. Strazdauskaitė.

Trūksta ne tik rogių

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas žiniasklaidai Darius Ryliškis taip pat teigė, kad rogių pardavimai yra išaugę kartais. Tačiau ši prekė, pasak D. Ryliškio, nėra vienintelė, kurios, užėjus tikrai žiemai, prireikė pirkėjams.

„Sekmadienio duomenimis, dalyje parduotuvių rogučių buvo nebelikę, bet kitose parduotuvėse dar likę. Pirkimas prasidėjo po Kalėdų, pasirodžius sniegui, bet pagrindinis pirkimas vyko praėjusią savaitę, 9-10 dienų, kaip vyksta didelis pirkimas. Pardavimo skirtumai iki Kalėdų ir po Kalėdų skiriasi ne procentais, o kartais.

Pirkėjai perka ne tik rogutes, bet ir kitas laisvalaikio prekes – vaikiškas slides, čiuožykles, taip pat prekes automobiliams, sniego kastuvus“, – sakė D. Ryliškis.

Anot „Norfos mažmenos“ atstovo, toks pirkimo bumas nėra jokia anomalija. „Tai yra sezoninės prekės, savaime suprantama. Yra sniego – išauga ir pardavimai. Taip buvo ir anksčiau“, – sakė D. Ryliškis.

2021 01 12 09:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt