trečiadienis, spalio 21 d.
Lietuvos rūkaliams sunkinamas gyvenimas
tiesa.com

Artimiausiu metu Lietuvoje ketinama įteisinti naujus apribojimus rūkantiems žmonėms, turėtų sumažėti vietų, kuriose būtų galima prisidegti cigaretę.

Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su kitomis institucijomis parengtos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos numato dar labiau sugriežtinti tabako prieinamumą. Jomis siūloma įteisinti vienodą cigarečių pakuotę, uždrausti demonstruoti jas parduotuvėse, neleisti rūkyti daugiabučių balkonuose, lauko kavinėse, paplūdimiuose ir kitose vietose.

Pristačius siūlymus Vyriausybei, premjeras Saulius Skvernelis negalėjo užtikrinti, ar visi jie taps realybe.

„Jei mes kalbame apie prieinamumo sumažinimą ir tiems žmonėms, kurie turi žalingą įprotį, tai koks yra pasiūlymų paketas, susijęs su pagalba tam žmogui, kuris rūko, kaip jam atsikratyti tos priklausomybės“, – kalbėjo premjeras.

Anot S. Skvernelio, Vyriausybėje aptarta galimybė kompensuoti medikamentus, taip pat sukurti mechanizmą, kuris skatintų žmones pereiti nuo, jo nuomone, labiau žalingo „tradicinių cigarečių rūkymo“ prie „gerokai mažiau pavojingų elektroninių cigarečių“.

„Dėl reklamos – linkime pritarti, kad nebūtų viešai eksponuojamos cigaretės, atėjus prie kasos, kad nebūtų viešai reklamos. Bet dėl bendro pakelio žiūriu skeptiškai, ir, ko gero, palaikymo nebus“, – tikino jis.

Premjeras teigė, kad, įvedant draudimus rūkyti daugiabučių balkonuose, lauko kavinėse, būtina numatyti ir alternatyvas rūkaliams, pavyzdžiui, lauko kavinėse numatant atskiras rūkymo zonas.

„Tai yra išeitis. Vien uždrausti nieko nepasiūlius perspektyvos nėra. Dėl to prie to plano yra dirbama“, – sakė S. Skvernelis.

2018 09 06 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt