šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Lietuvos tragedija: per dieną nusižudo trys žmonės
tiesa.com

Lietuvoje per metus nusižudo tūkstantis žmonių, o tai reiškia, kad per vieną dieną šalyje gyvybę sau atima vidutiniškai trys žmonės. Ir nors Lietuva ne vienerius metus pagal šį rodiklį pirmauja pasaulyje, situacija nesikeičia. Garsių žmonių ir visuomenės veikėjų teigimu, per dešimtmečius valdžia nepadarė nieko, kad savižudybių sumažėtų ir daugybė įvairaus amžiaus žmonių liktų gyvi.

Norėdami atkreipti dėmesį į šią opią problemą aktorius Arūnas Sakalauskas kartu su bendraminčiais suorganizavo akciją „Šmėkla“. Jos metu vilnieičiai ir miesto svečiai sukviesti į sostinės centre esančią Katedros aikštę. Keli šimtai žmonių atliko simbolinį veiksmą: atsigulė ant grindinio. Juos stebėjo maždaug dar šimtas smalsuolių.

„Norėjau parodyti, kaip atrodo ne skaičiai, o žmonės. Ir čia buvo tik trečdalis žmonių, kurie turėjo ateiti pagal tikrąjį skaičių, kiek Lietuvoje nusižudo žmonių“, - kalbėjo akcijos sumanytojas A. Sakaulauskas.

Jis žurnalistams teigė, jog mintis atkreipti dėmesį į tai, kiek daug Lietuvoje savižudybių, jam kilo po to, kai iš gyvenimo pasitraukė artimi žmonės: „Mano aplinkoje nusižudė aštuoni žmonės. Mes žudomės tris kartus dažniau, nei likusi Europa. Tai rodo, jog kažkas su mumis yra ne taip, kažkuo sergame.“

Akcija buvo skirta „Jaunimo linijai“ ir nusižudžiusiųjų artimųjų asociacijai „Artimiems“ paremti.

Remiantis oficialiais duomenimis, kuriuose paskelbė Valstybinis psichikos sveikatos centras, praėjusiais metais Lietuvoje nusižudė 930 žmonių, o užpernai sau gyvybę atėmė net 1085.

2015 09 23 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt