šeštadienis, gruodžio 4 d.
Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl K. Kalinauskaitės-Fledžinskienės mirties
BNS
Facebook
K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo reiškia nuoširdžią užuojautą dėl garsios lietuvių smuikininkės, pedagogės, profesorės emeritės Kornelijos Kalinauskaitės-Fledžinskienės mirties.

„Visą savo gyvenimą ji pašventė nuosekliam koncertiniam bei kūrybiniam darbui, išugdė ne vieną profesionalių muzikantų kartą, įkūnijo atsidavimą Lietuvos muzikinei kultūrai ir ženkliai prisidėjo prie jos sklaidos. Tai pasišventimo profesiniam pašaukimui ir gimtajai šaliai pavyzdys“, – teigė G. Nausėda.

„Kornelija Kalinauskaitė ne kartą sakė, kad muzika yra jos gyvenimas ir laimė. Išties muzikai ji, kaip atlikėja ir pedagogė, paskyrė visą savo gyvenimą. Legendinis Lietuvos kvartetas, kuriame trisdešimt penkerius metus ji grojo, skynė laurus užsienyje ir formavo mūsų šalies kamerinės muzikos tradicijas“, – sakė parlamento vadovė.

Pasak jos, K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė taip pat sugebėjo ištraukti iš užmaršties lietuvių kompozitorių kūrinius ir juos pristatyti publikai.

„Puikios pedagogės darbus tęsia šimtais skaičiuojami jos mokiniai, dabar jau patys garsūs muzikantai, pedagogai ir kūrėjai“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

Dėl K. Kalinauskaitės-Fledžinskienės mirties Seimo pirmininkė nuoširdžiai užjaučia artimuosius, kolegas ir mokinius.

K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė – buvusi Vilniaus radijo, Vilniaus filharmonijos simfoninių orkestrų bei Lietuvos kvarteto smuikininkė, Operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisterė. 1949–94 m. dėstė Lietuvos muzikos akademijoje (profesorė 1975 m., profesorė emeritė 2014 m.). 1999 metais K. Kalinauskaitei-Fledžinskienei įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

K. Kalinauskaitė-Fledžinskienė sekmadienį mirė eidama 97 metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama,

2021 11 14 22:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt